Czy zwierzęta mówią regionalnymi językami?

Zawsze się zastanawialiśmy, czy zwierzęta mówią różnymi językami lub z różnymi akcentami. Wiemy, że ludzie pochodzą ze wszystkich zakątków świata i że ich języki różnią się w zależności od kraju, a nawet regionu. Ale czy u zwierząt również występuje różnorodność pod tym względem. Gdybyś mieszkał we Francji i zabrał swojego psa do Tajlandii, czy byłby w stanie zrozumieć inne psy? Cóż, nauka była w stanie odpowiedzieć na to pytanie. I okazuje się, że zwierzęta też mówią regionalnymi językami i akcentami! Przyjrzyjmy się bliżej temu dziwnemu zjawisku i sposobowi, w jaki wpływa ono na zwierzęta na całym świecie.

Wieloryby

Wieloryby są jednymi ze stworzeń, których dotyczy ten przypadek, a naukowcy przez lata intensywnie je badali. Stwierdzono, że w oceanie pływa ponad dziewięć różnych populacji płetwali błękitnych, które mają swoje własne, odrębne języki. Ich kuzyni, kaszaloty spermacetowe komunikują się za pomocą “kliknięć”, które również mają swoje własne, odrębne dialekty.

Wycie

Wydaje się, że nie tylko wieloryby komunikują się różnymi akcentami, dialektami i językami, ale także inne zwierzęta. Na przykład naukowcy poświęcili czas na analizę i badanie wycia psów i wilków i odkryli ponad 21 różnych rodzajów wycia! Istnieje wiele wyników badań, które pokazują, że wiele z tych zwierząt wyje na różne sposoby i używa różnych dialektów. Są one niezbędne do komunikacji na wolności i najprawdopodobniej służą do identyfikacji innych członków stada lub rodziny.

Możemy się wiele nauczyć

Patrząc na dialekty zwierzęce, możemy naprawdę sporo dowiedzieć się o naszym własnym języku i o tym, jak ewoluował. Warto przyjrzeć się, jakie czynniki u zwierząt mogły doprowadzić do lepszej komunikacji i ewolucji języka. Wydaje się wysoce prawdopodobne, że towarzyskość jest jednym z najważniejszych czynników. Różne akcenty i dialekty mogą faktycznie pomóc wzmocnić więzi kulturowe i rodzinne między tymi zwierzętami.

Zwykle zakładamy, że zwierzęta z jednego gatunku wydają takie same dźwięki. Ale prawda jest taka, że ​​jest to znacznie bardziej skomplikowane. Niesamowite jest pomyśleć, że zwierzęta pod względem języka nie różnią się zbytnio od nas.

 

Źródła: Jamey Levi

Zdjęcia: Unsplash

 

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x