Za pomocą piosenek i środków uspokajających eksperci chcą uratować Kaavana, słonia z Islamabadu

Sposób na uspokojenie nieszczęśliwego słonia? Zaśpiewaj mu piosenki Franka Sinatry, według jednego z weterynarzy, którym powierzono zadanie oceny, czy Kaavana można przenieść ze złych warunków w zoo w stolicy Pakistanu do sanktuarium w Kambodży.

Amir Khalil, weterynarz, który pracował w strefach działań wojennych, aby ratować zwierzęta, jest teraz w Islamabadzie z organizacją opiekuńczą Four Paws, aby ustalić, czy Kaavan może bezpiecznie podróżować po tym, jak w maju pakistański sąd orzekł, że wszystkie zwierzęta w zoo w Islamabadzie muszą zostać uwolnione lub przeniesione do lepszego środowiska.

„Kiedy przyjechaliśmy 10 dni temu… zacząłem go trenować i śpiewać dla niego, a on mnie zaakceptował” – powiedział, dodając, że wybrał przebój Sinatry „My Way”. Zwolennicy praw zwierząt od dawna wyrażają obawy dotyczące warunków panujących w zoo w Islamabadzie, gdzie w ciągu ostatnich czterech lat zginęły dziesiątki zwierząt, w tym sześć lwiątek.

Decyzja sądu zapadła po czteroletniej globalnej kampanii wspieranej przez amerykańską piosenkarkę Cher. Trwają plany przeniesienia Kaavana, jeśli to możliwe, do Kambodży. 36-letni słoń spędził większość swojego życia w małej zagrodzie ze skromnym schronieniem, a ostatnie osiem lat po śmierci towarzyszącego mu słonia spędził samotnie.

Ale nawet z Sinatrą nie jest łatwo przenieść słonia na tysiące mil. Eksperci z Four Paws wystrzelili strzałki ze środkiem uspokajającym, aby umożliwić śpiącemu zwierzęciu kompleksową kontrolę.

Kiedy Kaavan obudził się, żeby zjeść jabłka, Frank Goeritz, specjalista od słoni w Four Paws, przeanalizował jego próbki krwi. Chociaż minie kilka dni, zanim złoży formalny raport, powiedział Goeritz, mimo że Kaavan był otyły, nieszczęśliwy i miał zniekształcone paznokcie, które narażały go na poważne infekcje, perspektywa była pełna nadziei.

„Poczekajmy, aż uzyskamy wszystkie wyniki, ale jak dotąd nie widzę dużego problemu z podróżowaniem … ma przed sobą dobre życie”.

Wideo z Kaavanem

Źródło: reuters.com | Zdjęcia: Photo by Wolfgang Hasselmann on Unsplash

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x