Zasypianie z włączonym telewizorem ma na Ciebie zły wpływ

Leżenie w łóżku z włączonym telewizorem to dla wielu z nas standardowy koniec dnia. Nie pomaga też fakt, że usługi pokroju Netflixa sprawiają, że oglądanie jeszcze jednego odcinka naszego ulubionego programu jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Często zdarza się, że nie śpimy do wczesnych godzin porannych, a następnie zasypiamy, podczas gdy telewizor działa bez nas. Ci z nas, którym ta kolej rzeczy nie jest obca, najprawdopodobniej spotkali się z opiniami ekspertów, którzy twierdzą, że jest to szkodliwe dla nas i może szkodzić naszemu zdrowiu, ale czy mają rację? Prawdopodobnie, w końcu są ekspertami.

Czy naprawdę musimy spać z włączonym telewizorem? Przerwanie cyklu snu bez żadnego hałasu może być trudne, czasami celem spania z hałasem w tle jest powstrzymanie naszych umysłów przed nadmiernymi myślami. Wszyscy przez to przechodziliśmy, rzucaliśmy się i obracaliśmy o 4 nad ranem, próbując zasnąć, gdy nasza głowa była pełna myśli. Oto co twierdzą eksperci.

Światło nie jest twoim przyjacielem

Jasne, miło jest zasnąć przy dźwiękach głosów, sprawiają one, że ​​samotność znika, ale korzystanie z telewizora w tym celu nie pomaga. Światło emitowane przez ekran w rzeczywistości uniemożliwia właściwy sen i sprawia, że będziesz częściej budzić się w nocy. Oczywiście rozwiązaniem byłoby upewnienie się, że telewizor ma wyłącznik czasowy, aby wyłączył się stosunkowo krótko po udaniu się do krainy snów. Wiele naszych smartfonów jest wyposażonych w funkcję wyłączania niebieskiego światła na wieczór, aby oczy mogły odpocząć; niestety niewiele telewizorów oferuje taką samą usługę. Oglądanie telewizji w ciemności sprawia również, że ​​nasze oczy pracują ciężej, co nie jest idealnym rozwiązaniem na koniec ciężkiego dnia.

Okay, rozumiemy, potrzebujesz rozrywki

Więc po prostu nie możesz spać bez rozpraszania się? Dobrze. Warto było spróbować i zmusić Cię do zaprzestania tych autodestrukcyjnych zachowań. Jeśli jednak jest to jedyny sposób, abyś mógł zasnąć, to mamy rozwiązanie. Możesz spróbować użyć maszyny z białym szumem, która zastąpi stały szum, jaki może zapewnić telewizor, ale nie będzie wytwarzać niebieskiego światła, które upośledza sen. Ponadto, ponieważ jest to ciągły hałas, nie zostaniesz obudzony gdy rozlegnie się głośniejszy krzyk lub strzał z pistoletu.

Technologia nie pomaga nam zasnąć, więc musimy uwolnić się od naszych urządzeń, zanim będzie za późno. Korzystanie z telewizora przed spaniem poważnie obniża skuteczność naszego powrotu do zdrowia. Zjawisko to będzie się pogarszać, im bardziej będziemy polegać na telewizorze jako maszynce do zasypiania.

 

Źródła: Sara Lei

Zdjęcia: Unsplash

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x