Najnowsza maskotka Tokio to wiecznie smutny królik

Japonia ma rozległy panteon maskotek, pozornie każda firma, społecznością i organizacją w kraju reprezentowane są przez uroczą ilustrowanego / przebranego “rzecznika”. Nic więc dziwnego, że stacja Osaki w Tokio niedawno zadebiutowała z własną maskotką, królikiem imieniem Ousaki. Podobnie jak prawie wszystkie maskotki, głównym celem Ousaki jest wywołanie uśmiechu na twarzach ludzi. Jednak wyraz twarzy tego królika jest inny, ponieważ Ousaki ma wiecznie zmarszczone czoło, ujawniające ciągły smutek.

W tym tygodniu pojawiły się plakaty odnoszący się do pasażerów Ousaki, a także wyjaśniające przyczynę melancholijnego projektu :

„Dlaczego Ousaki wygląda tak smutno? Ludzie zawsze mówią takie rzeczy jak:„ W Osakim nie ma nic ciekawego ”,„ Osaki nie zasługuje na przystanek na linii Yamanote ”, „wysiadłem tam tylko przez przypadek” i zaczyna to emocjonalnie obciążać Osakiego.”

 Stacja Osaki znajduje się na linii Yamanote, która otacza centrum Tokio i jest prawdopodobnie najważniejszą trasą kolejową w całej Japonii. To ta sama linia, na której znajdziesz mekki mody, takie jak stacje Shibuya i Harajuku, popularne miejsca rozrywki, w tym Shinjuku i Ikebukuro, oraz centra kulturalne, takie jak Ueno i Kanda. Osaka to prawie tylko budynki biurowe i mieszkania, bez aury przepychu, ekscytacji czy znaczenia, jakimi szczyci się większość innych przystanków Yamanote Line .

Bardziej radosne fragmenty biografii Ousakiego obejmują urodziny 25 lutego, tego samego dnia, w którym stacja Osaki została otwarta 120 lat temu. Maskota odzwierciedla talent do wczesnego wstawania (znajduje się tam zajezdnia wagonów Yamanote Line, więc jest to pierwsza stacja pociągów) a kształt usta w kanji oznacza „duży” 大, czyli pierwszy znak w „Osaki” (大 崎).

Na plus jest nadzieja, że ​​Osaki w przyszłości się “rozweseli”. „Chcemy zobaczyć uśmiech Ousaki”, mówi dolna część plakatu, „więc cały nasz personel ciężko pracuje, aby Stacja Osaki stała się bardziej atrakcyjnym miejscem!”

Chociaż jest to zdecydowanie skromna część centrum miasta, dzielnica Osaki była miejscem, w którym znajdowały się fajne rzeczy, takie jak piękny pokaz świateł bożonarodzeniowych w stylu sakury i dom pierwszego japońskiego robota do smażenia kurczaka. Tak więc, chociaż kształt ust Osakiego może być trwale ustalony, miejmy nadzieję, że któregoś dnia reszta rysów twarzy postaci będzie wyglądać nieco weselej.

Źródło: Togetter | Zdjęcia:  Pakutaso

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x