Czy zastanawiałeś się kiedyś dlaczego księżyc jest biały?

Kiedy byliśmy dziećmi, nie było nic lepszego niż obserwacja księżyca w ciemną, bezchmurną noc. Ale mieliśmy wiele pytań, wnikliwych i uroczych, które ma wiele dzieci!

Wśród pytań, które zawsze zadawaliśmy, były: Czy księżyc jest zrobiony z sera? Kim jest człowiek, który żyje na Księżycu? Dlaczego człowiek żyje na księżycu zrobionym z sera? Wszystkie najistotniejsze pytania. Jesteśmy pewni, że się z tym zgodzisz! Ale głównym pytaniem, które dawniej nam towarzyszyło, było „Dlaczego księżyc jest biały?” Cóż, jest to coś, nad czym wielu ludzi zastanawia się do dzisiaj, więc poświęcimy trochę czasu, aby spróbować odpowiedzieć.

Dlaczego księżyc jest biały?

Cóż, prosta odpowiedź jest taka, że nie jest. Łatwo jest spojrzeć na księżyc i pomyśleć, że jest czarno-biały i większość ludzi tak robi, ponieważ księżycowi brakuje kolorów, które towarzyszą nam na Ziemi. W rzeczywistości powierzchnia księżyca jest brązowo-szara. Ponieważ porównujemy ją z głęboką czernią nocnego nieba, nasze oczy postrzegają ją jako białą. Oczywiście, jest również mnóstwo cząstek pyłu unoszących się wokół, które mogą wpływać na sposób, w jaki widzimy księżyc, ale powierzchnia naszego naturalnego satelity jest zawsze brązowo-szara.

Zdjęcia księżyca

Jeśli zdarzy ci się zdobyć lub znaleźć zdjęcia z różnych lądowań na Księżycu, które miały miejsce na przestrzeni lat, proponujemy przyjrzeć im się dokładnie. Te zdjęcia potwierdzą fakt, że powierzchnia Księżyca i brud, po którym chodzili nasi astronauci, są w rzeczywistości szare. A dla tych z was, którzy mają wątpliwości, w internecie na stronach takich jak NASA są dziesiątki zdjęć, może nawet setki, i wszystkie pokazują, że księżyc ma brązowo-szary kolor. Wszystko przez nasze oczy i atmosferę, która sprawia, że ​​wydaje się on biały.

Księżyc ma inne kolory

Chociaż wiemy, że księżyc ma przeważnie brązowo-szary kolor i dostrzegamy tylko odcienie bieli lub czerni, w rzeczywistości księżyc ma też inne kolory. Po prostu nie możemy ich dostrzec, kiedy na niego patrzymy. Jednak analiza wykazała, że ​​na powierzchni księżyca istnieją ślady koloru niebieskiego, a także żółtego i różowego. A więc księżyc nie jest tą nudną, szaro-brązową plamom, tak jak myślałeś!

Istnieje wiele powodów, dla których księżyc gołym okiem wydaje się biały, a w rzeczywistości wcale taki nie jest. Teraz możesz dać ludziom znać, że księżyc ma tak naprawdę brązowo-szary kolor, o którym mówili astronauci NASA. Po prostu myślimy, że jest biały, ponieważ to właśnie widzimy, patrząc w niebo.

 

Źródła: Rebekah Martin

Zdjęcia: NASA, Unsplash

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x