Wiele dni cierpień po kąpieli w stawie

Mama, która zachorowała po kąpieli w stawie, była zszokowana, gdy z jej ucha wyszedł ogromny pająk.

Dziennikarka The Mirror, Ros Wynne-Jones poszła nad wodę ze swoją rodziną i wkrótce zapadła na tajemniczą chorobę. Czuła mdłości, po wakacyjnym wyjeździe i wciąż słyszała dziwny szelest w uchu. Ros zataczała się z powodu potwornego bólu ucha – aż wyszedł z niego żywy pająk. Doprowadziło to do wywołującego wymioty polowanie na „jaja i nogi”, które pająk mógł pozostawić w jej uchu.

W The Mirror Ros napisała: „Miałem nieszczęście, że kilka razy w życiu widziałam ofiary, ale w tym tygodniu po raz pierwszy usłyszałem krzyk pielęgniarki ratunkowej”. Lekarze sprawdzili jej uszy i stwierdzili, że nic nie zostało, ale zdiagnozowano u niej infekcję ucha i zapalenie błędnika. Ros mówi, że jej trauma zaczęła się, kiedy pływała podczas wakacji w Devon. „To nie wydawało się bardzo niebezpieczną czynnością – pływałam w Rwandzie, przeżyłam wojny w Sudanie i Kosowie, obozowałam w australijskim buszu, pracowałam i podróżowałam po całej Afryce i Ameryce Południowej. Później moje ucho było trochę zatkane wodą. Następnego dnia poczułam się naprawdę chora, uznałam, że powodem tego było siedzenie do późna w okolicach ogniska i picie rumu. Trzy dni później nadal miałem nudności i bolało mnie ucho. W czwartek wybraliśmy się do Dartmoor na samochodową wycieczkę po górach, to zmieniło ciśnienie w uszach. Rezultat był prawie nie do opisania. Moje ucho zaczęło walić, trzaskać, gwizdać i uczucie, które mogę opisać tylko jako “szelest”. Przestałem komunikować się z kimkolwiek, nie mówiąc już o podawaniu wskazówek na mapie. Mdłości były potworne. Wysiadłem z samochodu, chwytając się za ucho. W tym momencie poczułem, że coś z niego wychodzi… Z początku zakładałam, że to wosk, ale nie. Poruszał się, a jego nogi wciąż kopały. To był pająk. Nie mały pająk, ale pająk o grubym ciele. Nudności natychmiast ustąpiły i czułem się dobrze, z wyjątkiem lekkiej traumy.”

Kilka godzin po pojawieniu się pająka Ros zaczęła źle się czuć i została wysłana do szpitala. „Może mam infekcję ucha, pająk mnie ugryzł lub podrapał, a moja równowaga nadal nie jest w porządku. Moje ucho jest pełne kropli z antybiotykami, ale jeśli mam być szczery, nadal czuje obawy, że pojawią się dzieci [małe pająki].”

Brytyjski pająk wodny (topik/Argyroneta aquatic) – można go spotkać w każdej wodzie stojącej o każdej porze roku. Zbiera powietrze na cienkich włosach na swoim ciele, a następnie tworzy “kieszeń powietrzną” pod poziomem wody. Czekają w komorze powietrznej na przyjście ofiary. Brytyjskie Towarzystwo Arachnologiczne twierdzi, że pająk „może i będzie gryźć” ludzi, a ugryzienie „przypomina użądlenie pszczoły”.

Źródło: dailyrecord.co.uk | Zdjęcia: Getty Images

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x