Jakie korzyści może przynieść granie w gry wideo?

Pamiętasz, jak twoi rodzice mówili, że gry wideo mają na Ciebie zły wpływ? Wygląda na to, że pomimo tego, co wmawiała nam mama i tata, gry wideo niosą ze sobą również wiele korzyści. Szacuje się, że około 1,2 miliarda z nas gra w gry wideo przez co najmniej godzinę dziennie i wiecie co? To coś dobrego. Oczywiście zbyt długie spędzanie czasu w grach może przynieść efekt przeciwny do zamierzonego, ale jak wszystko inne, dawka czyni trucizną. Dlatego przyjrzymy się niektórym wspaniałym powodom, dla których gry wideo są dla Ciebie dobre, abyś mógł uzasadnić tę dodatkową godzinę przed konsolą czy komputerem!

Mogą wydłużyć twoje życie

Granie w wymagającą dla mózgu grę wideo przez około dwie godziny tygodniowo może być tym, czego potrzebujesz, aby poprawić swoje zdrowie psychiczne i poczuć się bardziej żywy. Badania wykazały, że nawet 10 godzin gier wideo tygodniowo może pomóc opóźnić spadek zdolności poznawczych o około siedem lat! Wszelkie łamigłówki mogą być naprawdę dobre dla twojego zdrowia psychicznego, i tak jest również w przypadku gier wideo!

Rozwijają umiejętność rozwiązywania problemów

Kolejną wspaniałą korzyścią płynącą z grania w gry wideo jest to, że mogą one pomóc w rozwiązywaniu problemów. Prawie każda gra, w którą grasz, będzie wymagała rozwiązania jakiejś zagadki, czy odkrycia jakiejś tajemnicy, a rozwiązywanie tych problemów może pozytywnie wpłynąć na inne aspekty Twojego życia. Pomoże uporać się z problemami w życiu osobistym i zawodowym, a także pozwoli spojrzeć na sprawy w bardziej analityczny sposób.

Mają właściwości lecznicze

Ciężko w to uwierzyć, ale to naprawdę zostało udowodnione. Granie w gry wideo i zanurzanie się w zupełnie nowym świecie może w rzeczywistości złagodzić strach, niepokój i stres oraz sprawić, że będziesz zdrowszy. Jest to naprawdę pomocne dla wielu ludzi, którzy cierpią na te przewlekłe choroby

Zwiększają kreatywność

Kiedy grasz w grę wideo, stajesz się częścią historii i zanurzasz się w świecie fantasy. W rzeczywistości może to pomóc zwiększyć Twoją kreatywność i poprawić aktywność mózgu. Dotyczy to szczególnie dzieci, których mózgi wciąż się rozwijają. Bycie częścią historii i pomaganie w kształtowaniu jej elementów to doskonały sposób na wykorzystanie kreatywnej strony Twojego mózgu.

Poprawiają interakcje społeczne

Gry online stały się w ostatnich latach społeczną aktywnością. Nie wszyscy gracze siedzą sami w zatęchłych piwnicach. W rzeczywistości wiele osób spotyka się ze znajomymi, aby grać, a ponad 70% graczy gra z kimś online. To świetny sposób na poprawę umiejętności społecznych i interakcji podczas grania.

Jak widać, znajdzie się kilka powodów, aby dalej grać w gry wideo. Jeżeli podejdziemy do grania w rozsądny sposób, może ono dostarczyć nam wielu korzyści. Więc następnym razem, gdy twój partner powie ci, że grasz w zbyt wiele gier wideo, masz w rękawie tego asa do wyciągnięcia!

 

Źródła: Jamey Levi

Zdjęcia: Unsplash

 

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x