Fioletowa woda w potoku w Glasgow

W tym momencie potok przebiegający przez jeden z największych parków Glasgow zmienia kolor na całkowicie fioletowy. Zszokowani mieszkańcy wdrapali się na brzeg Tollcross Burn w Tollcross Park, aby obserwować, jak płynąca woda zmieniła w piątek kolor na jasno fioletowy.

Niesamowity materiał wideo nagrany przez osobę wyprowadzającą psa pokazuje, że potok na wschodnim krańcu miasta zmienia kolor na jasno fioletowy. Miejscowi spekulowali, że ta dziwna reakcja mogła być spowodowana wyciekiem chemicznym.

Przyczyna zmiany koloru nie została jeszcze zidentyfikowana. Szkocka Agencja Ochrony Środowiska (SEPA) potwierdziła doniesienia o tym, że potok zmienił się w „atramentowo-czarny kolor” w środę wieczorem (19.08). W piątek zgłoszono doniesienia o „fioletowym odcieniu”. Rzeczniczka SEPA powiedziała Daily Record: „Każdego dnia SEPA działa na rzecz ochrony i poprawy stanu środowiska Szkocji i poważnie traktuje wszystkie zgłoszenia dotyczące zanieczyszczenia.

„W środę, 19 sierpnia, SEPA otrzymała informacje, że woda w Tollcross Burn miała atramentowo-czarny kolor. Nasi funkcjonariusze prowadzą dochodzenie i rozumieją, że przebarwienia ustały, aż do otrzymania raportów o fioletowym odcieniu na tym samym potoku w piątek, 21 sierpnia. SEPA pracuje nad zidentyfikowaniem źródła przebarwień i współpracuje również ze Scottish Water, która również bada tę sprawę. Każdy, kto jest zaniepokojony potencjalnym przypadkiem zanieczyszczenia, może zgłosić to za pośrednictwem strony internetowej SEPA ”.

Daily Record skontaktował się z Glasgow City Council [Rada Miejska Glasgow] w celu uzyskania komentarza.

VIDEO

Źródło: dailyrecord.co.uk | Zdjęcia: Emma Alexandra

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x