Dlaczego smartfony nigdy w pełni nie zastąpią komputerów

Wygląda na to, że smartfony każdego dnia zabierają nam, chociaż cząstkę naszego cennego czasu. Czy mógłbyś sobie wyobrazić spędzenie całego dnia bez sprawdzania smartfona? Możliwe, że nie wyobrażasz sobie nawet godziny bez telefonu, nie mówiąc już o 24. A czy byłbyś w stanie wytrzymać cały dzień bez laptopa? Jasne, wydaje się to o wiele bardziej znośne. Chociaż możemy znacznie rzadziej używać naszych komputerów, odkąd nasze telefony stały się ich mniejszymi wersjami, istnieje kilka powodów, dla których smartfony nigdy w pełni nie zastąpią komputera.

Różnica wielkości

Bądźmy szczerzy, rozmiar ma znaczenie… Jeśli chodzi o ekran. Praca na komputerze stacjonarnym czy laptopie oznacza, że ​​możesz uzyskać znacznie większy obraz rzeczy w porównaniu z małym ekranem telefonu. Jasne, Samsung Galaxy Note 20 jest wyposażony w 6,9-calowy wyświetlacz, ale to nie znaczy, że można go porównać do 20-calowych ekranów w laptopach czy jeszcze większych monitorów. Wyobraź sobie, że próbujesz edytować zdjęcia lub pisać całą pracę magisterską na małym ekranie smartfona. Najprawdopodobniej nie będzie to łatwe i wygodne.

Gromadzenie danych

Oczywiście, w tej chwili znaczna część danych znajduję się w chmurze. Jednak w wielu sytuacjach potrzebujemy “twardych” kopii plików. Nasze telefony mogą być genialne, ale nie mają takiej ilości pamięci jak nasze komputery. Wszystkie te zdjęcia, melodie i pliki potrzebują miejsca, i wydaje się, że nasz komputer po raz kolejny triumfuje nad telefonem.

Klawiatura – lub jej brak

Oczywiście jedną z najbardziej oczywistych różnic między smartfonem a laptopem jest brak klawiatury telefonu. Staliśmy się maszynami do szybkiego wysyłania SMS-ów dzięki latom korzystania z ekranu dotykowego. Czy to oznacza, że ​​możemy go używać do wszystkiego? Smartfony świetnie nadają się do szybkich e-maili lub utrzymywania kontaktu z naszymi przyjaciółmi, ale po przepisaniu 10 stron tekstu nasze kciuki mogą odmówić posłuszeństwa, a skurcze dłoni to nic przyjemnego.

Różnica w grach

Nasze telefony są pełne aplikacji i gier, które zapewniają nam rozrywkę, gdziekolwiek jesteśmy. Jeśli jednak chcemy pograć w coś o przyjemniejszej szacie graficznej, wygląda na to, że smartfony nigdy nie będą w stanie zastąpić komputerów, które są zbudowane ze znacznie mocniejszych podzespołów. W przeciwieństwie do smartfonów radzą sobie z nowoczesną grafiką najlepszych gier. Jasne, Candy Crush może wyglądać świetnie na Twoim telefonie, ale czy warto ograniczać się do jednej gry do końca życia?

Choć kochamy nasze smartfony, wydaje się, że przynajmniej na razie będziemy nadal polegać na naszych komputerach. Kto wie, jak będą wyglądać nasze telefony w przyszłości? Może nie będziemy mieć telefonów ani laptopów. Na razie wygląda na to, że smartfony szybko nie będą w stanie zastąpić komputerów.

 

 

Źródła: Lolla Od

Zdjęcia: Unsplash

 

 

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x