Nowy japoński gin rzemieślniczy z browaru sake z okresu Edo zawiera esencję „wa”

Unikalna mieszanka roślin zawiera wodorosty, herbatę, wasabi i japoński cedr, jako ukłon w stronę drewna używanego w czerwonych bramach świątyni.

Japonia jest zaskakująco dobrze przygotowana do wyłonienia się jako wiodąca siła w świecie ginu, regionalne specjały z 47 prefektur tego kraju, często używane w słodyczach i lokalnych przysmakach, znalazły teraz miejsce, aby zabłysnąć w branży napojów.

W rezultacie japoński gin przeżywa obecnie boom na rynku lokalnym i międzynarodowym, co zachęca wiele istniejących od dawna browarów do rozpoczęcia własnej produkcji ginu rzemieślniczego .

Jednym z browarów prezentujących dumę swojego regionu, Mitsutake z prefektury Saga – browar sake założony w 1688 roku – który obecnie zajmuje się produkcją ginu z Aka Torii, do którego wykorzystuje pozyskiwane lokalnie muszle ostryg i wodorosty jako główne składniki.

Zobacz poniżej piękne wprowadzenie browaru do nowego produktu:

Aka Torii (dosłownie „Czerwona Brama Torii”) wzięła swoją nazwę od słynnej czerwonej bramy torii w rodzinnym mieście browaru Kashima. Niestety brama została zburzona w 2007 roku z powodu zużycia, ale nadal pozostaje w umysłach mieszkańców jako dumny symbol okolicy.

Czerwone torii pierwotnie znajdowały się przy podejściu do świątyni Yutoku Inari, jednego z najbardziej szanowanych miejsc w mieście.

Mitsutake znajduje się w Hamamachi w mieście Kashima, gdzie browary sake działają od okresu Edo (1603-1868). Obecnie wiele browarów sake, w tym Mitsutake, jest w wzdłuż pięknie zachowanych ulicy zwanej „Sakagura Dori” („Ulica Browaru Sake”).

Filozofia firmy Mitsutake to „innowacja oparta na tradycji ”, co doprowadziło ich do wypuszczenia kilku przyciągających wzrok produktów, takich jak powiązane z dużymi seriami mangi wino.

 

Mitsutake’s Devilman i Cutie Honey umeshu (wino śliwkowe).

Podczas gdy Mitsutake wcześniej zajmował się produkcją wina śliwkowego, Aka Torii to pierwszy rzemieślniczy gin produkowany przez wielowiekowy browar. Wykorzystując naturalną wodę z pasma górskiego Mt Tara łączącego Sagę i sąsiednią Nagasaki, która ma łagodność niezbędną do produkcji sake, Mitsutake wyprodukował dwa rodzaje ginu na potrzeby tego nowego wydania.

 

Aka Torii Original (45-procentowy alkohol) zawiera pięć następujących składników: jałowiec, skórka cytrynowa, skórka pomarańczowa, cedr japoński, japońska herbata. Włączenie cedru jest miłym ukłonem w stronę bramy torii i budynków świątyń, które są wykonane z japońskiego drewna cedrowego. Mówi się, że ta kombinacja składników roślinnych nadaje dżinowi orzeźwiający owocowy aromat z ziołową nutą, nadającą jej „tajemniczą i subtelną słodycz i finisz”.

Aka Torii Premium (45-procentowy alkohol) zawiera następujące 11 składników: jałowiec, skórka cytrynowa, skórka pomarańczy, drzewo cedrowe, japońskie herbaty, japoński pieprz, wodorosty, ostrygi, liści wasabi, cynamon, wanilii, fasola .

Japoński pieprz, wodorosty morskie, ostrygi i liści wasabi, mają nadawać istotę japońskiego „wa” ( „harmonii”) do ginu z Mitsutake mówią ludzie którzy pracowali nad udoskonaleniem proporcji przez długi i intensywny proces testowania.

Mówi się, że Aka Torii dodaje uroku historii i japońskiemu „wa” z każdym łykiem dżinu. Obie odmiany trafią do sprzedaży online od 8 września, przy czym Original za 1980 jenów (~70 PLN), a Premium za 4840 jenów (~172 PLN).

 

Źródło: PR Times | Zdjęcia: PR Times

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x