Masowy morderca przynosi znaczący postęp w transplantacji skóry

3 września w International House Osaka odbyło się 46. doroczne spotkanie Japońskiego Towarzystwa Oparzeń. Na konferencji przemawiał lekarz zajmujący się leczeniem Shinjiego Aoby, masowego mordercy, który zabił 36 osób i zranił kolejne 33 po podpaleniu studia Kyoto Animation w lipcu 2019 roku.

Lekarz nakreślił czteromiesięczny proces leczenia spalonej skóry Aoby wyhodowaną kopią własnej skóry Aoby. Proces ten pozwala na wykonanie przeszczepów skóry bez dawcy, co jest bardzo przydatne w przypadkach, gdy banki skóry są mało zaopatrzone lub dostępna tkanka jest odrzucana przez organizm pacjenta.

Tego rodzaju przeszczepy nie są tak nowe, ale to, co jest w tym wyjątkowe, to stopień, w jakim został on wykonany. Sprawa Aoby pozwoliła lekarzowi przesunąć granice tej procedury, ponieważ był zarówno mocno poparzony, jak ​​nikt nie zawracałby sobie głowy oddaniem cala własnej skóry mordercy.

Ponieważ około 90 procent jego ciała doznało poparzeń trzeciego stopnia podczas ataku, jest to prawdopodobnie największy przeszczep skóry wyhodowanej przez siebie w historii i ważny przykład radzenia sobie z nieodłącznymi wyzwaniami takiej procedury .

Największym problemem jest czas potrzebny do wyhodowania wystarczającej ilości nowej skóry, aby pokryć tak dużą część jego ciała ze stosunkowo niewielkiej liczby żywych próbek, które wciąż na nim były. Tak więc na konferencji lekarz podzielił się procesem ochrony pacjenta przed infekcjami przy jednoczesnym zachowaniu jego prawidłowego odżywiania przez cały wyczerpujący czteromiesięczny proces: „Chciałbym, abyście odnieśli się do tej metody, aby uratować jak najwięcej osób, które cierpią.”

W trakcie procedury personel medyczny musiał zdjąć 90 procent jego skóry w sumie pięciu oddzielnych operacjach. Poza przerażeniem związanym z tym, że prawie całe jego ciało stopniowo odpadło, ból związany z nerwami nowej skóry musi być intensywny. Więc przynajmniej odczuwamy pewną ulgę, że przeszedł już przez to, co wielu ludzi wyobraża sobie jako piekło, a to jeszcze nie koniec.

Źródło: Kantele, Otaku.com | Zdjęcia: Wikipedia/L26

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x