Igrzyska Olimpijskie w Tokio odbędą się zgodnie z planem „z COVIDem lub bez niego” – mówi kierownik IOC

Gdyby wszystko poszło zgodnie z planem, Igrzyska Olimpijskie w Tokio zakończyłyby się prawie miesiąc temu, a sportowcy wrócili do swoich rodzinnych krajów i robili rundę medialną, by cieszyć się chwałą zdobytych medali i pobitych rekordów. Ale podobnie jak prawie każde wydarzenie, które było w kalendarzu w 2020 roku, sprawy nie potoczyły się tak, jak pierwotnie oczekiwano, a pod koniec marca podjęto decyzję o przełożeniu igrzysk do 2021 roku z powodu trwającej pandemii koronawirusa .

Pomiędzy powolnym postępem w opracowywaniu szczepionki a ogromnym wyzwaniem, jakim jest ostateczna dystrybucja szczepionki do ponad 200 krajów i terytoriów planujących wysłać sportowców do Tokio, niektórzy zastanawiają się, czy nawet rok 2021 jest wykonalnym celem. Jedną osobą, której wierzy  w ramy czasowe nowych igrzysk olimpijskich jest John Coates, wiceprzewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, mimo że nie wydaje się, aby był przekonany, że choroba jest już pod kontrolą .

„[Igrzyska] odbędą się z COVID lub bez” – powiedział Coates w wywiadzie dla AFP. „Igrzyska rozpoczną się 23 lipca przyszłego roku”.

Ponownie, pewność Coatesa, że ​​igrzyska olimpijskie odbędą się w 2021 r., nie wydaje się być powiązana z przekonaniem, że do tego czasu choroba zostanie powstrzymana lub dostępna będzie szczepionka.„Igrzyskami miały być poświęcone zniszczeniom tsunami”  – kontynuował Coates, deklarując, że teraz będą „Igrzyskami, które pokonały COVID [i] pojawiło się w końcu światło tunelu”.

Na razie jednak Coates mówi, że IOK trzyma się swojego harmonogramu, powtarzając że nawet opóźnione wydarzenie będzie nadal oficjalnie nazywane „Letnimi Igrzyskami Olimpijskimi 2020”, mimo że nie będzie odbywać się w przyszłym roku.

Źródło: Bloomberg , Yahoo! Sport , Twitter | Zdjęcia: Photo by Bryan Turner on Unsplash

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x