Zmutowany dwugłowy grzechotnik został znaleziony pośród gniazda śmiercionośnych węży podczas czegoś, co nazwano odkryciem „raz w życiu”.

Wężowy pogromca Greyson Getty z Phoenix w Arizonie w USA został wezwany do oczyszczenia terenu zabójczych gadów, gdy znalazł wśród nich czterookie stworzenie.

„To było niesamowicie ekscytujące” – powiedział pan Getty. „Usunąłem już cztery dorosłe grzechotniki i siedem innych nowo narodzonych grzechotników z tej dziury. Nawet dla doświadczonego profesjonalisty, takiego jak ja, to już dość dużo adrenaliny na rozpoczęcie dnia. Tak więc wyciągnięcie dwugłowego grzechotnika, który – martwy lub żywy – jest niesamowicie rzadki, sprawił, że ogarnęło mnie podniecenie.”

„To była taka szalona obserwacja raz w życiu,  nawet nie mogłem sobie tego wyobrazić”.

Grzechotniki gryzą więcej ludzi niż jakikolwiek inny wąż w Ameryce Północnej i są odpowiedzialne za większość śmiertelnych ukąszeń. Chociaż ich jad jest tylko czasami śmiertelny, może jednak powodować silny ból, wymioty, krwotoki, a czasem nawet niewydolność serca.

Kiedy więc w pobliżu pola golfowego w Scottsdale zauważono gniazdo węży, wezwano ekspertów. Pan Getty z firmy zajmującej się usuwaniem węży Rattlesnake Solutions był zszokowany tym, co znalazł.

„Samo zwierzę zostało zwinięte w tylnym rogu otworu, z dala od całego rodzeństwa” – powiedział. Nie mogłem zobaczyć głów, dopóki nie zacząłem ciągnąć węża do siebie, w tym momencie nie zarejestrował, dopóki w światłe dziennym nie zobaczyłem i mogłem pojąć, na co patrzyłem. To było takie dziwne, samo ciało było niewiarygodnie nieproporcjonalne w porównaniu z rodzeństwem, a potem obie głowy, jak bardzo się różnią. Przez pierwsze kilka sekund byłem w szoku.”

Bryan Hughes, założyciel Rattlesnake Solutions, powiedział, że wąż został znaleziony martwy i prawdopodobnie zginął w wyniku swojej deformacji. „Dwugłowe węże mogą się zdarzyć, gdy więcej niż jedno dziecko dzieli jedno żółtko” – powiedział. „Może to skutkować dwojgiem dzieci – bliźniakami – ale w niektórych przypadkach różne czynniki mogą uniemożliwić ukończenie tego procesu. „Podobnie jak bliźnięta syjamskie z innych gatunków, są oddzielnymi zwierzętami z dwoma w pełni rozwiniętymi mózgami, które dzielą jedno ciało. Może to spowodować oczywiste problemy fizjologiczne, które prawdopodobnie spowodowały śmierć tego węża”.

Pan Hughes powiedział, że w całej firmie, po ponad 20 000 wezwań, zdarzyło się tylko jedno podobne zdarzenie: kiedy znaleziono grzechotnika z całą głową, a drugi częściowo uformowany. Powiedział również, że inne węże zostały bezpiecznie przeniesione.

 

Źródło: dailystar.co.uk | Zdjęcia: Photo by Trevor Cole on Unsplash / Credit: Pen News / Rattlesnake Solutions

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x