92-letni mężczyzna z pięciometrowymi włosami

Podczas gdy koronawirus spowodował, że wielu mężczyzn na całym świecie zapuściło włosy dłuższe niż zwykle, żaden nie może się równać z Nguyenem Van Chienem z Wietnamu, który od prawie 80 lat nie obcinał włosów.

92-latek z południowego regionu delty Mekongu jest dumnym posiadaczem pięciometrowych dredów, ponieważ wierzy że trzeba pozostawić nietknięte to, z czym człowiek się rodzi.

„Wierzę, że jeśli obetnę włosy, umrę. Nie śmiem niczego zmieniać, nawet nie przeczesuje włosów ”- powiedział Chien w swojej wiosce, około 80 km na zachód od Ho Chi Minh. „Tylko ją pielęgnuję, okrywam szalikiem, żeby był suchy, czysty i ładnie wyglądający”. Chien, który czci dziewięć mocy i siedmiu bogów, wierzy, że jego powołaniem było zapuszczenie włosów, które zakrywa pod pomarańczowym turbanem.

Był zobowiązany do przycinania ich w szkole, ale po trzeciej klasie i postanowił nigdy więcej ich nie ciąć, czesać ani myć. „Przypomniałem sobie, że moje włosy były czarne, grube i mocne. Przeczesałem, rozplątałem, żeby była gładkie. Ale kiedy usłyszałem wezwanie boskiej mocy, od razu wiedziałem, że zostałem wybrany ”- powiedział.

„Dotknąłem moich włosów i przez noc stało się naprawdę twarde. Przylgnął do mojej głowy i stał się osobną rzeczą”. Chien wyznaje prawie wymarłą wiarę zwaną „Dua”, religią kokosową, nazwaną na cześć jej założyciela, który twierdził, że przetrwał tylko na orzechach kokosowych, aby zachować swoją witalność. Dua jest zakazana w Wietnamie i uznana za fałszywą wiarę.

Piąty syn Chiena, Luom, pomaga mu opiekować się włosami. On również wierzy w związek między włosami a śmiertelnością, widząc, jak mężczyzna umiera po próbie ponownego związania włosów sznurkiem. „Te rzeczy wyglądają na proste, ale są święte” – powiedział 62-letni Luom.

Źródło: torontosun.com | Zdjęcia: YEN DUONG / REUTERS

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x