Oficjalna whisky Fist of the North Star trafia do sprzedaży w Japonii

 

Żadna inna seria anime w historii nie jest tak bezwstydnie przesiąknięta oldschoolowym machismo*. Kiedy potężni umięśnieni bohaterowie i złoczyńcy Fist of the North Star biją się nawzajem, dopóki jeden z nich nie eksploduje. Spędzają dużo czasu ze stoickim spokojem, zastanawiając się, co to znaczy żyć według własnych zasad lub spoglądając wstecz z gorzkim szacunkiem na przeciwników. Jeśli więc szukasz idealnego płynnego akompaniamentu do takich rozmyślań, z przyjemnością dowiesz się, że możesz teraz kupić oficjalną whisky Fist of the North Star, oferowaną przez japoński sklep internetowy Whiskey Mew .

*poczucie bycia męskim i samodzielnym, pojęcie związane z „silnym poczuciem męskiej dumy: przesadną męskością”.

W ofercie są dwie odmiany single malt, obie destylowane w Szkocji. Pierwsza to wersja Kenshiro, w butelce 20-letniej whisky Highland-region Teaninich.

 

Whiskey Mew mówi, że aromat tej 47,1-procentowej destylacji alkoholu jest orzeźwiający i żywy, z nutami orzechowego cynamonu, grejpfruta i zielonego banana. Sączenie ujawnia złożony profil smakowy z elementami cytrusów, orzechów i słodkiej czerwonej fasoli, prowadzący do przyjemnie cierpkiego finiszu. Whiskey Mew zaleca użycie jej wodą, jeśli chcesz, aby była jeszcze gładsza, i twierdzi, że nadaje się również do “highball”, jednego z ulubionych koktajli w Japonii.

Z drugiej strony, jeśli jesteś wierny charyzmatycznemu tyranowi Fist of the North Star, Raoh , cesarz uświetnia butelkę whisky Speyside Glentauchers. Zapach to zioła, trawa cytrynowa, chipsy ze słodkich bananów i wino śliwkowe, a smak jest ostry i słodowy. Po raz kolejny Whisky Mew mówi, że zmieszanie jej z wodą sprawi, że będzie gładsza, ale także wydobywa jeszcze więcej przypraw w tej 51,8-procentowej 22-letniej whisky.

 

W ofercie jest tylko 240 700-mililitrowych butelek Kenshiro Teaninich, podczas gdy Raoh Glentauchers o identycznej wielkości jest jeszcze rzadszy, bo tylko 193 butelki. Kenshiro kosztuje  19 000 jenów (~ 673 PLN), podczas gdy Raoh będzie kosztować 22 000 jenów (~780 PLN). Obie butelki można zamówić tutaj za pośrednictwem sklepu internetowego Whiskey Mew

 

Źródło: Whiskey Mew via Japaaan | Zdjęcia: Whiskey Mew

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x