Lekarz pozbawiony licencji z amputację palca na werandzie

Lekarzowi z Missouri cofnięto stanową licencję medyczną po amputacji palca z gangreną pacjenta na ganku jego wiejskiego gabinetu, który pełnił funkcję szopy na maszyny.

Według Springfield News-Leader, lekarz i chirurg John Ure stracił licencję wydaną przez Missouri State Board of Registration for the Healing Arts. Ure praktykował w Deepwater, mniej więcej w połowie drogi między Springfield i Kansas City. Dokumenty wskazują, że Ure wykonał amputację w maju 2016 r. Na werandzie swojego gabinetu, który pełnił funkcję szopy na maszynę i nie miał bieżącej wody ani toalet.

Rada opisała również przypadki, w których Ure nieprawidłowo przepisał środki przeciwbólowe dwóm różnym pacjentom. 73-letni Ure nazwał działanie rady „parodią sprawiedliwości” i powiedział, że urzędnicy państwowi najwyraźniej zamierzają pozbawić go prawa do wykonywania praktyki lekarskiej.

Amputacja, którą wykonał, wyjaśnił Ure, została wykonana, aby pomóc przyjacielowi, który bał się szpitali i odmówił udania się do jednego z nich, aby leczyć chory palec u nogi. „Ta amputacja palca… wszystko było całkowicie sterylne, w jasnym słońcu i świeżym powietrzu” – powiedział.

Zgodnie z warunkami cofnięcia licencji Ure nie może ubiegać się o przywrócenie licencji przez dwa lata.

Źródło: torontosun.com | Zdjęcia: Getty

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x