Koronawirus został przepowiedziany w 1986 roku przez kaznodzieję

Część ewangelickich chrześcijan jest nieugięta, według nich ​​kaznodzieja przewidział pandemię koronawirusa ponad 30 lat temu.

Dzieje się tak pomimo braku dowodów na to, że David Wilkerson kiedykolwiek wypowiedział lub napisał słowa cytowane przez wierzących od czasu, gdy Covid-19 zaczął w tym roku rozprzestrzeniać się na całym świecie.

Amerykański ewangelista był założycielem bezwyznaniowego kościoła Times Square Church, który, jak twierdził, Duch Święty kazał mu otworzyć, kiedy pewnego wieczoru szedł ulicą Nowego Jorku. Był również znany ze swoich pełnych pasji kazań i kilku książek, które opublikował, zanim zginął w wypadku samochodowym w 2011 roku.

Wilkerson cieszy się niedawnym odrodzeniem popularności podczas pandemii z powodu pogłosek, w których wydawał się przewidywać koronawirusa na dziesięciolecia przed jego uderzeniem. Chrześcijańsko-syjonistyczna organizacja Jerusalem Prayer Team zacytowała rzekome proroctwo w kwietniowym poście na Facebooku, który stał się wirusowy, przyciągając ponad trzy miliony polubień.

„Widzę, jak plaga nadchodzi na świat, a bary, kościół i rządy zostaną zamknięte” – rzekomo powiedział Wilkerson podczas spotkania śniadaniowego z komentatorem religijnym, dr Mike’em Evansem w 1986 roku.

„Zaraza uderzy w Nowy Jork i wstrząśnie nim, jakby nigdy nie został wstrząśnięty. Zaraza zmusi niewierzących do modlitwy, do Biblii i skruchy,  będzie wołanie męża Bożego z kazalnicy. A z tego nadejdzie trzecie Wielkie Przebudzenie, które ogarnie Amerykę i świat”.

YouTuber Paul Begley,  ewangelicki kaznodzieja, który wierzy, że Biblia przepowiedziała koniec świata który wkrótce nadejdzie, również w niedawnym filmie odniósł się proroctwa Wilkersona.

„Cóż, [Wilkerson] miał rację, nadeszła plaga i jest to Covid-19” – powiedział pastor Begley swoim 337 000 subskrybentów.

„Najpierw uderzył w Nowy Jork i wstrząśnie tym miastem do głębi. Teraz rozprzestrzenił się w Ameryce i na całym świecie. Pochodzi z Wuhan w Chinach. To zamykanie knajp, barów, zamykanie kościołów i zamykanie rządów. Dokładnie to, co widział, stało się w 2020 roku. Następna faza to faza pokuty i to, co prorokuję, nadejdzie. Czas wielkiej pokuty, w którym kościoły w końcu będą miały dość tego, że nie można wielbić Boga, i będzie wielkie poruszenie Boga i wielki czas przebudzenia, w którym ludzie mogą być zbawieni.”

Pomimo powszechnego entuzjazmu dla proroctwa w niektórych internetowych wspólnotach religijnych, niewiele jest dowodów na to, że Wilkerson kiedykolwiek dokonał takiej przepowiedni. Organizacja sprawdzająca fakty PolitiFact zapytała Times Square Church – który nadal działa – o cytat po tym, jak zaczął rozprzestrzeniać się wirusowo. „Kościół nie jest świadomy tego, że pastor David kiedykolwiek napisał o tym w żadnej ze swoich książek lub kazań” – odpowiedział rzecznik. To nie pierwszy raz, kiedy rzekome proroctwa Wilkersona zostały zakwestionowane.

Przed śmiercią pastor twierdził, że przewidział ataki z 11 września na kilka tygodni przed ich wystąpieniem i mówi, że Bóg kazał mu przygotować kanapki dla ocalałych. On i inni członkowie rzeczywiście zrobili ponad 2000 kanapek z masłem orzechowym i galaretką, ale zostały one zrobione 11 września 2001 roku po tym, jak samoloty uderzyły już w wieże World Trade Center.

Wilkerson jest również znany z przepowiedni z 1973 roku dotyczącej przyszłości Stanów Zjednoczonych, w której twierdził, że przewidział „światową recesję spowodowaną zamętem gospodarczym”, a także „bóle porodowe natury”, „bunt w domu” i „powódź brudu i chrzest brudu w Ameryce”.

Źródło: dailystar.co.uk | Zdjęcia: Getty Images / PA

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x