Jak znaleźć czas na czytanie książek?

Czytanie to jeden z najlepszych sposobów uczenia się nowych rzeczy, pracy nad sobą i zatracenia się w innym świecie. Ale czasami trudno jest dopasować czytanie książek do napiętego harmonogramu dnia. Ile razy miałeś ochotę usiąść z dobrą książką i filiżanką gorącego kakao, odciąć się od zgiełku życia? Jak więc czytać więcej książek? Cóż, nie jest to takie trudne, jak mogłoby się wydawać, i zaczyna się od wprowadzenia niewielkich zmian w swoim codziennym życiu.

Odłącz się od internetu, chociaż na chwilę

Jeśli jesteś na przerwie obiadowej lub jedziesz do pracy, często masz możliwość przejrzeć telefon i przeczytać kilka artykułów online. Zwykle po to, aby uzyskać nieco więcej informacji na temat otaczającego nas świata. Jednak artykuły online są często zbyt ubogie w treść i brakuje im szczegółowych informacji, które zapadną nam w pamięci lub zmienią nasze życie na lepsze (oczywiście oprócz tego artykułu). Jeśli przeznaczysz ten czas na czytanie prawdziwej książki, poczujesz się bardziej spełniony. Książki są zwykle lepsze i dokładniej napisane, a autorzy spędzają wiele godzin na szukaniu najobszerniejszych badań, aby wypełnić puste strony.

Czytaj 20 stron każdego dnia

Chociaż codzienne czytanie może brzmieć jak wielkie wyzwanie, czytanie 20 stron każdego dnia jest w pełni wykonalne. W zależności od tempa czytania 20 stron zabiera około 30 minut naszego cennego czasu. Uważamy, że każdy jest w stanie wygospodarować 30 minut dziennie. 20 stron książki każdego dnia przekłada się na około 36 książek rocznie. Oczywiście, jeśli podwoisz to i spędzisz godzinę na czytaniu każdego dnia, przeczytasz 72. To niesamowity wyczyn.

Daj sobie więcej czasu

Jeśli powyższe wydaje się zbyt absurdalne (pewnie zastanawiasz się, kto ma dziennie godzinę wolnego czasu), to musisz sam znaleźć czas. Może to być po prostu wstawanie godzinę lub pół godziny wcześniej każdego dnia, aby dać sobie czas na czytanie. Pozwoli to nie tylko na wypełnienie limitu czytania, ale na pewno poczujesz się jeszcze bardziej zrelaksowany i chętny do rozpoczęcia dnia po przeczytaniu kawałka dobrej książki.

Scentralizuj czytanie we własnym domu

W czasach, gdy telewizor rządzi Twoim domem, niezwykle łatwo jest wrócić z pracy, usiąść przed telewizorem i cały wolny czas przeznaczyć na ulubiony serial. Ale czy nadal byś to robił, gdyby telewizor nie znajdował się w Twoim salonie? Wielu naukowców odkryło, że centralizacja książek we własnym domu może wydłużyć czas czytania. Oznacza to przeniesienie telewizora do innego pokoju i zastąpienie go półką na książki.

Sporządź listę

Istnieją miliony list książek porozrzucanych po internecie i w czasopismach, a jednym z najlepszych sposobów na przeczytanie większej liczby książek jest wyznaczenie sobie celu. Znajdź listę „Top 50” książek, które przypadną ci do gustu. Skreśl każdą z nich, po przeczytaniu i poczuj satysfakcję!

Czytanie książek nie musi być uciążliwe i możesz z łatwością przeczytać więcej, wykonując te proste czynności. Więc którą książkę zamierzasz przeczytać jako pierwszą?

 

 

Źródła: Lolla Od

Zdjęcia: Unsplash

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x