16 latka przepływa kanał La Manche

16-letnia dziewczyna z New Hampshire powiedziała, że ​​jej 53 kilometrowy rejs przez kanał La Manche był spełnieniem jej marzeń.

16-letnia Vera Rivard, mieszkanka Springfield i uczennica Kearsarge Regional High School, płynęła z plaży Samphire Hoe w Dover w Anglii do Wissant we Francji.

Pływanie zajęło jej łącznie 14 godzin i 10 minut. Jej zespół wsparcia powiedział, że pływy i ruch morski spowodowały, że wybrała trasę w kształcie litery S, która obejmowała około 85 kilometrów.

„To była kąpiel życia” – powiedziała Rivard w Valley News . „Marzyłem o tym odkąd pamiętam. To było lepsze niż mogłem się spodziewać. Jestem bardzo wdzięczny za tę przygodę”.

Celem Rivarda jest ukończenie tzw. „Potrójnej korony” długodystansowego pływania. Kanał La Manche był drugą kąpiel na jej liście, po wcześniejszym przepłynięciu „20 mostów Manhattanu”, obejmującym 45 kilometrowej trasy w okół wyspy w Nowym Jorku w lipcu.

Jej celem jest teraz ostatnia kąpiel w potrójnej koronie, 32 kilometrowa trasa z lądu na wyspę Santa Catalina w Kalifornii.

Źródło: upi.com  | Zdjęcia: YouTube/CBS Boston

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x