Torebka aligatora zniszczona przez 50 $

Torebka ze skóry aligatora za 18.900 dolarów (~ 70 930 PLN) została zniszczona przez urzędników celnych w Australii z powodu braku zezwolenia na import za 50 dolarów (~187 PLN), którego właścicielce nie udało się kupić.

Funkcjonariusze Australian Border Force zatrzymali torbę w składzie ładunków lotniczych w Perth po tym, jak została zakupiona przez kobietę z Australii Zachodniej w butiku St. Laurent we Francji. Torba została zatrzymana pod zarzutem udziału w nielegalnym handlu dzikimi zwierzętami. Urzędnicy powiedzieli, że produkty pochodzące z aligatora są legalne w Australii, ale są ściśle regulowane przez Konwencję o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami i roślinami gatunków zagrożonych wyginięciem lub MIASTA.

Władze podały, że kobieta uzyskała zezwolenie na wywóz CITES z Francji, ale nie złożyła wniosku o zezwolenie na import o wartości 50 USD do australijskiego organu zarządzającego CITES. Torebka, który kosztował kobietę 18 900 dolarów, został zniszczony przez celników. Kobieta nie została ukarana grzywną za ten incydent.

Australijski minister środowiska Sussan Ley powiedział, że incydent powinien służyć jako przypomnienie, aby upewnić się, że mają od MIASTA  pozwolenia przed import jakichkolwiek produktów pochodzących z aligatorów lub innych chronionych zwierząt. „Wszyscy musimy być świadomi tego, co kupujemy w Internecie, ponieważ ograniczenie handlu produktami pochodzenia zwierzęcego ma kluczowe znaczenie dla długoterminowego przetrwania zagrożonych gatunków” – powiedział Ley w wywiadzie dla Sydney Morning Herald .

„Oprócz samych zasad ważne jest, aby ludzie zastanowili się nad wyborami etycznymi w modzie”.

Źródło: upi.com | Zdjęcia: Michaela Busha / UPI

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x