Owca została kupiona na aukcji za 367 500 funtów (~ 1 834 869) – uważa się, że jest to najdroższa owca, jaka kiedykolwiek została sprzedana.

Double Diamond została sprzedana trzem farmerom podczas Scottish National Texel Sale w Lanark w czwartek (27.08).  Jeden z kupujących, Jeff Aiken, kierownik w Procters Farm, powiedział Sky News, że wielu hodowców miało oko na Double Diamonda, ponieważ był on „wyjątkowym zwierzęciem”. Powiedział: „Wiedziałem, że będzie dużo kosztować, ale nie spodziewałem się, że zarobi tak dużo. „Jest po prostu wyjątkowym zwierzęciem. Jest masywnym barankiem z wielkim charakterem, jest tym o co chodzi w hodowli. Przez rodowód zaczynasz patrzeć na mniejsze szczegóły jagnięcia – patrzysz na jego głowę, kolor włosów, kolor wokół oczu, nóg, był po prostu doskonały pod każdym względem”.

Pan Aiken powiedział, że sześciomiesięczne zwierzę będzie podróżować między stadami w ciągu najbliższych kilku miesięcy, aby parzyć się z różnymi owcami. „Mam nadzieję, że będzie żył długo i tak długo, jak będzie zdrowy, będziemy go używać do rozmnażania” – powiedział rolnik. Dodał, że ma nadzieję, że do przyszłego roku rolnicy odzyskają część swoich pieniędzy i powiedział, że cena jest „jednorazowa”.

Texel Sheep Society podało, że poprzedni rekord wynosił 231000 funtów (~ 1 153 346 PLN) zapłaconych za owce Texel, w Deveronvale Perfection, w 2009 roku. Rasa regularnie sprzedaje się za pięciocyfrowe kwoty, jednak Double Diamond pobił rekord. Owce Texel pochodzą z wyspy Texel, jednej z północno-zachodnich wysp w Holandii. Owce te są teraz podporą w brytyjskim przemyśle owczym.

Źródło: news.sky.com  | Zdjęcia: Photo by Sam Carter on Unsplash

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x