Jak zostać profesjonalnym graczem i zarabiać na swojej pasji?

Wielu graczy marzyło, że może zmienić swoje nastoletnie hobby w sposób na życie. Płacenie za zabijanie smoków, wygrywanie wyścigów, pokonanie całej armii nieumarłych demonów i ratowanie świata to tylko zwykły dzień pracy dla profesjonalnego gracza. Wielu graczom udało się zamienić marzenie o zarabianiu pieniędzy na ulubionej rozrywce, która teraz dostarcza im środków do życia. Oto wprowadzenie do tego, jak zarabiać na byciu profesjonalnym graczem.

Ćwicz, ćwicz i jeszcze raz ćwicz

Dla porównania pomyśl o profesjonalnym sportowcu. Ile godzin spędza na treningu? Prawdopodobnie zbyt wiele, aby je zliczyć, ale odpowiedź brzmi: dużo. Ta zasada jest taka sama dla graczy, musisz ćwiczyć, aby upewnić się, że jesteś tak dobry, jak tylko możesz. Jeśli chcesz odnieść sukces w świecie profesjonalnych graczy, będziesz musiał poświęcić mnóstwo czasu na opanowanie gier, w które grasz.

Gdzie zacząć

Więc uwielbiasz grać w gry, to świetny początek! Aby naprawdę wyróżnić się w grze, musi to być gra, którą osobiście naprawdę lubisz, ponieważ będziesz spędzać dużo czasu na graniu. Znajdź grę, którą naprawdę lubisz i poświęć dużo czasu na jej opanowanie. Jeśli jest to gra, którą kochasz, nie będziesz mieć problemu ze spędzeniem tak dużej ilości czasu na doskonaleniu się. Jeśli nie jesteś emocjonalnie zainteresowany grą, trudno będzie Ci poświęcić na nią swój czas, nawet jeśli jest to jedna z najpopularniejszych gier na całym świecie.

Ekwipunek

Wyobraź sobie Rogera Federera grającego w tenisa starą drewnianą rakietą lub piłkarza nadal używającego antycznych piłek ze świńskich skór. To się po prostu nie zdarza, największe gwiazdy sportu muszą korzystać z najlepszego sprzętu na rynku, aby zapewnić sobie przewagę nad rywalami. To samo można powiedzieć o grach. Będziesz musiał zainwestować w wysokiej klasy zestaw słuchawkowy, monitor, mysz, klawiaturę / kontroler, w zależności od gry, w którą grasz.

A co z zarabianiem pieniędzy?

Aby zarabiać pieniądze jako zawodowy gracz, musisz być naprawdę dobry w grze, a następnie rozpocząć swoją rywalizację online z innymi graczami. Zostanie jednym z najlepszych graczy na świecie, otworzy możliwość gry w turniejach za pieniądze. Możesz także zarobić na różnych ofertach sponsorskich. Jeśli jesteś naprawdę dobry, prędzej czy później ktoś to zauważy.

Dołączyć do drużyny

Wydarzenia związane z grami zespołowymi to ważna sprawa, a wiele z nich jest transmitowanych dla fanów na całym świecie. Wygrane mogą być ogromne, więc znalezienie zespołu graczy do gry może zwiększyć Twoje szanse na zarobienie poważnych pieniędzy. Zwycięski zespół 2017 International Dota 2 Championships podzielił ponad 10 milionów dolarów na pięciu członków. Osiągnięcie dobrego wyniku w grach może się naprawdę opłacić, jeśli mądrze wykorzystasz swój talent.

Spróbuj streamingu

Wielu graczy od kilku lat przesyła strumieniowo gry wideo. Zarabiają pieniądze dzięki subskrybowaniu ich kanału oraz dzięki widzom, którzy regularnie przekazują niewielkie darowizny na treści dobrej jakości. Te kwoty z czasem po dodaniu do siebie mogą dać nieprawdopodobne wyniki. Niektórzy streamerzy gier mogą zarabiać miliony dolarów rocznie na opłatach abonamentowych, darowiznach i dochodach z reklam.

Świat gier wideo jest teraz lukratywny. Ludzie nie chowają się już w salonach gier, a gracze nierzadko traktowani są jako pełnoprawni sportowcy. Jeśli pasjonujesz się grami, istnieją sposoby, aby zmienić swoją pasję w pracę. Wszystko, czego potrzebujesz, to poświęcenie i chęć do gry.

 

 

 

Źródła: Ethan Reiff

Zdjęcia: Wedota2, Unsplash

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x