Polowy zestaw do robienia ramen

Wiele osób, które nie są zbyt poręczne w kuchni, powie Ci, że błyskawiczny ramen to nie tylko wygoda, ale także pomoc w przetrwaniu. Jednak w pewnych sytuacjach “przetrwanie” może być kluczowe.

Ponieważ makaron instant ma długi okres przydatności do spożycia, można go łatwo przygotować i dostarczać wystarczającej ilości kalorii, aby utrzymać organizm w dobrym stanie. Jest dobrym wyborem do przechowywania na wypadek katastrofy. Mając to na uwadze, Nissin, producent Cup Noodle, oferuje coś, co nazywa się usługą Cup Noodle Rolling Stock , aby upewnić się, że masz żywność do spożycia i środki do jej przygotowania w przypadku trzęsienia ziemi, tajfunu lub innej naturalnej katastrofy.

Pakiet startowy zawiera dziewięć odmian makaronu Cup (wystarczy, aby nakarmić jedną osobę przez trzy dni), a także wszystko, czego potrzebujesz, aby je ugotować, nawet jeśli katastrofa pozostawiła cię bez mediów, takich jak woda, prąd i gaz . Zestaw zawiera garnek do gotowania, kuchenkę gazową i kanister do zasilania oraz dwie 1,5-litrowe butelki wody. Dostajesz nawet dziewięć plastikowych widelców i inny sprzęt ratunkowy, taki jak para rękawiczek i bateria / latarkę do ładowania słonecznego.

Dopóki pozostajesz zarejestrowany w usłudze, firma Nissin będzie wysyłać Ci uzupełnienia makaronu w regularnych odstępach czasu, aby mieć pewność, że zawsze masz go pod ręką. Pierwsze uzupełnienie dziewięciu posiłków następuje miesiąc po zapisaniu się do usługi, a kolejne co trzy miesiące.

Schemat scenariusza trzech uzupełnień

Za każdym razem, gdy zbliża się termin uzupełnienia, Nissin wyśle ​​powiadomienie e-mailem. Nie jesteś też skazany na gromadzenie tych samych smaków. Każde uzupełnienie zawiera dziewięć paczek jedzenia, wpośród 13 odmian do wyboru, w tym opcje inne niż ramen, takie jak makaron udon lub ryż curry, z których wszystkie można przygotować za pomocą wody i kuchenki zawartych w zestawie startowym.

To, co powinieneś zrobić, to powstrzymać się od natychmiastowego zjedzenia wszystkich makaronów instant / ryżu, które znajdują się w zestawie startowym, aż do pierwszego napełnienia. Gdy pojawi się wkład numer dwa, możesz zjeść to, co było w wkładzie numer jeden i tak dalej. W ten sposób zawsze masz co najmniej trzydniową rację żywnościową na wypadek katastrofy.

Pudełko zestawu startowego można również łatwo przekształcić w plecak lub stołek

Uzupełnienie kosztuje  2000 jenów (~70,29 PLN) za sztukę, chociaż zestaw startowy kosztuje o wiele więcej 13 000 jenów (! 456,90 PLN) ze względu na cały sprzęt do gotowania i inne elementy, które zawiera. Możesz także domawiać uzupełnienia pojemników z wodą i gazem za początkową jednorazową opłatą w wysokości 700 jenów (~ PLN).

Nissin twierdzi, że celem usługi jest nie tylko zapewnienie pożywienia, ale także emocjonalny komfort ofiar katastrof, pozwalając im cieszyć się prostym, ale pysznym smakiem, do którego są przyzwyczajeni, tak aby mieli przynajmniej pewną stabilność, gdy ich życie stanie się tymczasowo wywrócone do góry nogami. Jeśli wydaje Ci się, że chciałbyś przetrwać taką “burzę”, możesz zarejestrować się tutaj online w programie Cup Noodle Rolling Stock .

Źródło: Nissin  | Zdjęcia: Nissin

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x