Pastor – ostateczna wojna o Ziemię Świętą

Ponieważ napięcia między Izraelem a Palestyną ponownie się nasilają, kaznodzieja dnia zagłady przewiduje, że może to być ostateczna wojna o „Ziemię Świętą”, która na dobre zniszczy Hamas.

W tym tygodniu (21.07) izraelskie samoloty bojowe zbombardowały strefę Gazy w odwecie za ataki balonów i rakiet ze strony sił palestyńskich, mimo że egipscy funkcjonariusze bezpieczeństwa próbowali rozładować napięcia. Izraelski minister obrony Benny Gantz powiedział, że Hamas „igra z ogniem”, „Hamas powinien wiedzieć, że to nie jest gra” – powiedział prezydent Izraela Reuven Rivlin w oświadczeniu. “Nadejdzie czas, kiedy będą musieli zdecydować … jeśli chcą wojny, dostaną wojnę.”

W niedawnej transmisji na żywo pastor Paul Begley użył terminu „ostrzeżenie dotyczące proroctwa”, aby opisać niedawną eskalację. „Chłopaki, mamy najświeższe wiadomości pochodzące z Ziemi Świętej, Ziemia Święta jest teraz na krawędzi wojny” – wykrzyknął do swoich 337 000 subskrybentów YouTube. „Jeśli powiedzą pokój i bezpieczeństwo, nadchodzi nagłe zniszczenie. Niesamowite jest to, że ZEA podpisały przymierze z Izraelem, a teraz są inne narody, które prowadzą bardzo poważne negocjacje. Ale gdy to się dzieje, Hamas nadal strzela rakietami, nadal wysyła bomby zapalające balonami i latawcami. Robi się brzydko”.

Izrael i Hamas toczyły trzy śmiertelne wojny od 2008 roku, a w czasie pokoju dochodziło do sporadycznych napięć.

Pastor Begley uważa, że ​​ostatnie ostrzeżenie Izraela może oznaczać koniec Hamasu, palestyńskiej, sunnicko-islamskiej fundamentalistycznej grupy bojowniczej, która rządzi Strefą Gazy od 13 lat.

„To, co Izrael mówi Hamasowi:„ Musisz nas słuchać, nie bawimy się, jeśli nie chcesz grać uczciwie lub jeśli nie chcesz angażować się w jakiś rodzaju pokój, w którym wasze życie może być o wiele lepsze, pójdziemy z wami na wojnę i zmiażdżymy Hamas ”- powiedział. „I powiem, że tym razem położą kres Hamasowi. Prawie to zrobili ostatnim razem, gdy poszli na wojnę, tym razem przetoczą się ulicami, aż nic nie zostanie. To wyzwoli Palestyńczyków z uścisku, jaki mają na sobie w postaci Hamasu. Masz wielu ludzi, którzy nie opowiadają prawdziwej historii o tym, co dzieje się na Ziemi Świętej,  daję relacji z pierwszej ręki. Byłem tam wystarczająco, by wiedzieć, że jest wielu dobrych Palestyńczyków. Wielu Palestyńczyków jest „bardzo wiernymi” chrześcijanami, podczas gdy inni to muzułmanie, którzy chcą tylko pokoju. „Chcą wykonywać swoją pracę i nie są częścią tego radykalnego reżimu, który próbuje wywołać taki chaos w Ziemi Świętej” – powiedział.

Pastor Begley twierdzi, że niektóre „antysemickie” głosy, krytyczne wobec roszczeń terytorialnych Izraela, milczały od czasu podpisania układu pokojowego ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi (ZEA).

– “Wybrali się na rozkaz na naukowy urlop. Niektórzy z nich się ukryli. Ponieważ nie wiedzą, jak odpowiedzieć na te proroctwa. Wiedzą, że jeśli powiedzą, że jest to proroctwo, podpisanie umów przymierza między ZEA, a następnie, powiedzmy, Bahrajnem i Katarem, a następnie Omanem, Marokiem i Arabią Saudyjską, i zaraz dalej, staje się to przymierzem z wieloma. Nie mogą powiedzieć, że tak właśnie jest, ponieważ nie wierzą, że Izrael jest Izraelem i nie wierzą, że Żydzi są Żydami. Więc nie wiedzą, co robić teraz, gdy te wydarzenia się dzieją, i nie wiedzą, co robić, ponieważ to znaczy, cóż, wszystko, co mówią, jest fałszywe, to bajka, to absolutnie dziedzictwo heretyka.”

Kontrowersyjne istnienie Izraela i wynikające z niego wysiedlenie setek tysięcy Palestyńczyków podsycają konflikt w regionie. Podobnie jak wielu chrześcijan, pastor Begley uważa, że ​​powrót narodu żydowskiego do „świętej ziemi” Izraela, który został ustanowiony jako państwo w 1948 r., byłby zgodny z proroctwami biblijnymi.

„To, co staramy się zrobić, to pokazać wam dokładnie, co się dzieje, jak to się ma do Biblii, a ja wam mówię, to, co się teraz dzieje, jest dokładnie na tej samej linii, co biblijna narracja Słowa Bożego” – wyjaśnia. „Proroctwa o Ziemi Świętej się dzieją, a jednocześnie, kiedy to się dzieje, masz przymierze”.

Źródło: dailystar.co.uk  | Zdjęcia: @pastorbegley / Twitter

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x