Ulubione teorie spiskowe Brytyjczyków

Ulubione teorie spiskowe Wielkiej Brytanii mówią, że królowa jest jaszczurką a w Strefie 51 widziano obcych.

Nowa ankieta wykazała, że ​​dwie piąte ludzi uważa, że ​​pandemia koronawirusa była wynikiem nieudanego eksperymentu, co czyni ją najpopularniejsza teorią spiskową w kraju.

Badanie przeprowadzone przez OnBuy.com wykazało, że 34% użytkowników uważa, że ​​prezydent USA Donald Trump jest szantażowany przez Rosję, podczas gdy jedna trzecia uważa, że ​​kosmici byli widziani w ściśle tajnej bazie lotniczej Area 51 w Nevadzie w Ameryce. Inne teorie zajmujące czołową dziesiątkę obejmują ludzi myślących, że istnieje związek między 5G a Covid-19, że zhańbiony finansista Jeffrey Epstein został zamordowany, a koronawirus jest przykrywką dla Billa Gatesa z Microsoftu, który wszczepia ludziom mikroczipy.

Prawie jedna piąta uważa, że lądowania na Księżycu były sfałszowane, a 16% uważa, że ​​szkocki potwór z Loch Ness naprawdę istnieje. Antyszczepionkowcy, którzy uważają, że szczepionki powodują autyzm, byli dziewiątą najbardziej uznaną teorią spiskową, a następnie ludzie, którzy twierdzą, że zmiany klimatyczne to mistyfikacja. Dziwaczne twierdzenie, że rodzina królewska pochodzi od jaszczurów, było dwunaste na liście, jedna na 10 osób twierdzi, że w to wierzy.

Cas Paton z OnBuy powiedział: „Od początku pandemii kilka teorii zyskało na popularności i byliśmy zaintrygowani, jak wielu ludzi wierzy w teorię spiskową”.

W zeszłym miesiącu premier Boris Johnson podczas wizyty w ośrodku zdrowia nazwał antyszczepionkowców „nuts [wariat, świr]”. Przedstawił swoje uwagi, ogłaszając program szczepień przeciw grypie na tę zimę, który według rządu jest najbardziej wszechstronny w historii kraju. Przemawiając w Tollgate Medical Center w Beckton we wschodnim Londynie w piątek, 24 lipca, premier powiedział: „MMR, BCG i cały ten jazz… są teraz wszyscy ci antyszczepionkowcy, prawda? Oni są wariaci, oni są wariatami. “

Szczepionka MMR to działa przeciwko odrze, śwince i różyczce, a szczepionka BCG przeciwko gruźlicy.

Źródło: dailystar.co.uk  | Zdjęcia: dailystar.co.uk

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x