Pedofile kopiują teorię spiskową Pizzagate

Aktywistka internetowy twierdzi, że pedofile używają emotikonów na Instagramie, aby znajdować, sprzedawać i wymieniać zdjęcia przedstawiające wykorzystywanie dzieci.  Obalona teoria spiskowa może wpłynąć na rzeczywiste korzystanie z mediów społecznościowych. India, która prowadzi stronę PDProtect przeciwko wykorzystywaniu dzieci, powiedziała, że ​​współpracowała z Instagramem, aby usunąć z aplikacji „tysiące” podejrzanych kont pedofilskich. Zauważyła, że ​​wiele relacji używało odniesień do sera i pizzy w nazwach użytkowników i biografiach, aby zaznaczyć swoje zainteresowanie obrazami przedstawiającymi wykorzystywanie dzieci. Użycie symboli pizzy przypomina teorię spiskową „Pizzagate”, która po raz pierwszy pojawiła się w Stanach Zjednoczonych w 2016 roku. Jednak Indie powiedziała Metro.co.uk, że jej odkrycia nie mają „absolutnie nic” wspólnego z obaloną teorią. Powiedziała: „Widziałam tysiące kont z tymi emoji, pojawiają się one cały czas. Często nazwa użytkownika zawiera słowo pizza, biografia będzie pełna emotikonów pizzy lub „Uwielbiam pizzę z serem”, ale zdjęcie będzie przedstawiać dziecko.

„Niekoniecznie udostępniają nielegalne rzeczy na swoich kontach, ale łączą się w innym miejscu lub publikują zrzuty ekranu i zapraszają ludzi do bezpośredniego przesyłania im wiadomości. „Właśnie wysłałam do Instagrama listę ponad 2000 kont, nie wszystkie z nich związane z pizzą, ale jest ich sporo. Usunęli każdego po sześciu dniach. Słowa „pizza z serem [oryginalnie: cheese pizza]” zostały po raz pierwszy użyte w kontekście kodu pedofilskiego oznaczającego „dziecięcą pornografie” na 4chan podczas kontrowersji związanych z Pizzagate. Nie jest jasne, czy te konta na Instagramie zostały zainspirowane teorią spiskową. Na zrzutach ekranu usuniętych kont widzianych przez Metro.co.uk, kilku użytkowników opisuje siebie jako „handlowców” lub „sprzedawców” z serią emotikonów pizzy i umieszczonymi linkami do Facebooka i Telegrama w swoich biografiach.

Indie stwierdziła: „Są różne rodzaje kont, niektóre są bardzo oczywiste, niektóre publikują pod pozorem udostępniania zdjęć„ najpiękniejszych dzieci ”, a są też takie, które kierują cię gdzie indziej i „handlują”. „Chcę tylko szerzyć świadomość tego, co się dzieje. Nie ma to nic wspólnego z Pizzagate, to tylko to, co widziałem. Jeśli natkniesz się na 150 000 kont robiących to samo, wyłapiesz wzór ”.

Wiadomo, że pedofile używają zakodowanego języka jako środka do znajdowania innych takich jak oni w mediach społecznościowych. W kwietniu analitycy z Internet Watch Foundation (IWF) ujawnili, że dodali 3681 słów kluczowych i fraz do swojej listy “obserwowanych”, których użytkownicy używają do wyszukiwania obrazów i filmów przedstawiających wykorzystywanie dzieci. Wcześniej lista liczyła zaledwie 450 słów. Organizacja charytatywna stwierdziła, że ​​wiele ze słów dodanych do listy wydaje się być zwykłymi wyszukiwanymi hasłami i nie zawsze są wyraźnie powiązane z wykorzystywaniem seksualnym dzieci. Ci, którzy ich używają, wiedzą, że mają „podwójne znaczenia” lub tajne kombinacje związane z materiałem, którego szukają. Susie Hargreaves, dyrektor generalna IWF, powiedziała: „Ci ludzie rozwinęli z czasem swój własny tajny język, aby pomóc im znaleźć nielegalne obrazy dzieci wykorzystywanych seksualnie i uzyskać do nich dostęp bez przyciągania uwagi dostawcy Internetu.

„Te nowe dodatki do naszej listy słów kluczowych stanowią znaczący przełom w powstrzymywaniu ludzi przed znajdowaniem tego nielegalnego materiału w Internecie i utrudnianiu im dostępu do obrazów i filmów, które utrwalają cierpienie i ból dzieci”. Vaishnavi J, szef działu bezpieczeństwa na Instagramie, potwierdził, że współpracuje z Indie i powiedział Telegraph, że platforma jest “zobowiązana” do usuwania wszelkich treści zagrażających dzieciom z ich aplikacji. Kontynuowała: „Usuwamy konta, które udostępniają tego typu treści i zgłaszamy je policji. Korzystamy również z ciągle udoskonalanej technologii, aby znajdować i usuwać obrazy przedstawiające wykorzystywanie dzieci. Współpracowaliśmy z Indie, aby zbadać i usunąć zidentyfikowane przez nią konta i jesteśmy wdzięczni za jej pomoc ”. Teoria spiskowa Pizzagate pojawiła się po raz pierwszy w okolicach wyborów w USA w 2016 roku i została całkowicie obalona. Odnosi się do serii e-maili, które wyciekły do ​​i od przewodniczącego kampanii Hillary Clinton, Johna Podesty, który wspomniał o słowie „pizza” i robił plany w pizzerii Comet Ping Pong w Waszyngtonie. Anonimowi użytkownicy 4chan zaczęli spekulować, że inne terminy związane z jedzeniem w e-mailach odnosiły się do konkretnych dzieci lub słów związanych z seksualnością, pomimo całkowitego braku potwierdzających dowodów.

E-mail o zbiórce pieniędzy, która odbyła się w Comet Ping Pong, został następnie zinterpretowany jako tajna rozmowa o seks party. To wywołało kolejne teorie spiskowe, że miejsce to praktykowało satanizm i miało podziemne lochy, w których przetrzymywano ofiary – mimo że restauracja nie miała nawet piwnicy. Teorie te szybko trafiły do ​​świadomości społecznej, a 4 grudnia 2016 roku 28-letni Edgar Welch udał się do pizzerii z pistoletem po tym, jak zdecydował się na „kontrolę”. Wystrzelił trzy strzały w restaurację, ale nikt nie został ranny. Welch został oskarżony o „międzystanowy transport broni palnej z zamiarem popełnienia przestępstwa”, a następnie o dwa dodatkowe zarzuty napadu z użyciem niebezpiecznej broni i posiadania broni palnej podczas popełnienia przestępstwa. James Alefantis, właściciel Comet Ping Pong, opisał Pizzagate jako „szalenie skomplikowaną, zmyśloną, fikcyjną opowieść opartą na kłamstwie” i „skoordynowany atak polityczny”. Teoria Pizzagate pojawiła się ostatnio ponownie w Internecie, częściowo dzięki licznym filmom TikTok, które dzielą się teoriami spiskowymi i omawiają je.

Źródło: metro.co.uk  | Zdjęcia: Getty / Apple

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x