Największa ilość automatów

W wielu innych krajach gry z dźwigami cieszą się reputacją faszerowanych tanimi, tandetnymi, podróbkami. Jednak w Japonii wygląda to inaczej, maszyny są zaopatrzone w oficjalnie licencjonowane towary z najpopularniejszych anime, gier wideo i linii produktów z postaciami, często specjalne przedmioty, których nie można dostać w sklepach ani nigdzie indziej .

To sprawia, że ​​japońskie gry z dźwigami są niezwykle popularne wśród kolekcjonerów i klientów, ale mają też wadę, tak wiele fajnych rzeczy czeka na wygraną, ponieważ może być trudno znaleźć maszynę z konkretną nagrodą, którą masz nadzieję zdobyć. Nie będzie to jednak tak duży problem w najnowszym oddziale sieci arcade Taito Station, ponieważ oficjalnie ma ona więcej gier z dźwigami niż jakikolwiek inny salon gier na świecie .

Tokijska oddział Taito Station Fuchi Kururu została właśnie otwarty w zeszłą sobotę, a cała miejsce poświęcone jest grom z dźwigami (lub „łapaczami UFO”, jak się je czasem nazywa w Japonii). Więc ile ma maszyn do gier dźwigowych? 454, co wystarczy, aby został oficjalnie uznany przez stowarzyszenie Guinness World Record za posiadanie „największej liczby maszyn do gier pazurowych w jednym miejscu”.

Film przedstawiający wręczenie nagrody, które odbyło się w ramach uroczystego otwarcia salonu gier poniżej

Standardowo w branży koszt pojedynczej gry to 100 jenów (~3,51 PLN), niektóre maszyny w Taito Station Fuchi Kururu kosztują 10 jenów (~ 0,35 PLN).

Obecnie dostępne nagrody obejmują torby na zakupy Pokémon, lampy biurkowe Final Fantasy i butelki na napoje Dragon Quest Slime.

Źródło: Taito przez IT Media  | Zdjęcia: Taito

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x