Kolory które według nauki pomagają się zrelaksować

Świat jest pełen kolorów, ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak duży wpływ mają one na Ciebie. Emocje często są łączone z określonymi kolorami – czerwonym oznaczającym gniew, niebieskim oznaczającym smutek itp. – i jest ku temu powód. Otaczanie się określonymi kolorami ma wpływ na stan umysłu. Dlatego wiele fast foodów używa w swojej marce czerwieni i żółci. Pierwsza pobudza apetyt, druga wywołuje uczucie szczęścia. Mając to na uwadze, jakie kolory są najlepsze, aby się zrelaksować?

Zielony

Jeśli szukasz czegoś, co przyniesie ciszę i spokój, kolor zielony może być Twoim wyborem. Wiadomo, że działa uspokajająco na ludzi, dlatego często jest używany w poczekalniach, aby obniżyć poziom stresu. Po części jest to spowodowane tym, że zieleń jest symbolem natury, która wielu kojarzy się z relaksem i pięknem. Chociaż zielony kolor kojarzony jest również z zazdrością, reprezentuje też szczęście i spokój.

Biały

Nie można uzyskać świeższego koloru niż biały. Przypomina pustą kartę, która uspokaja wiele osób. Stres związany z pracą i życiem domowym może wydawać się o wiele łatwiejszy do opanowania w białym pokoju, ponieważ zapewnia on przestrzeń do oczyszczenia umysłu. Chociaż niektórzy ludzie mogą uważać biały za pusty lub zimny kolor, w niedawnym badaniu zajął pierwsze miejsce, jako kolor, który najlepiej pozwala się uspokoić i wyciszyć. Pamiętaj tylko, że biel może być trudna do utrzymania w czystości. Jednak ciemniejsze odcienie mogą mieć niekorzystny wpływ na Twój nastrój.

Niebieski

Jest lubiany przez wielu i być może dlatego wiąże się z tak pozytywnymi uczuciami. Niebieski wywołuje poczucie spokoju, a wiele osób uważa, że ​​w pokoju pomalowanym na ten kolor czują się bezpieczniej i spokojniej. Wiadomo, że obniża puls i spowalnia tętno, ponieważ jest taki relaksujący. Jeśli zmagasz się z lękiem, pomalowanie sypialni na delikatny niebieski odcień może mieć ogromny wpływ na Twoje zdrowie psychiczne.

Szary

Twoja pierwsza myśl o szarości może nie być pozytywna, ale czy kiedykolwiek byłeś w pokoju pomalowanym na ten kolor? Szary działa kojąco, szczególnie w jaśniejszych odcieniach, i może uzupełniać efekty innych kolorów, takich jak biały i niebieski. Odpowiednia mieszanka tych kolorów w pomieszczeniu może zdziałać wiele, obniżając poziom stresu i pomagając się zrelaksować.

Różowy

 

 

Różowy jest często uważany za kobiecy kolor. Jednak to właśnie te konotacje sprawiły, że kojarzy się go z wieloma uspokajającymi, przyjaznymi cechami. Jaśniejsze odcienie są nieco odświeżające i są wysoko cenione w feng shui jako doskonały sposób na stworzenie kojącej atmosfery w pomieszczeniu. To znacznie bardziej relaksujący kolor niż jego ciemniejszy odpowiednik, czerwony, który jest bardzo energetyczny i kojarzony z niesamowicie intensywnymi emocjami.

Chociaż wykazano, że te kolory mają tak relaksujący wpływ na ludzi, nie na wszystkich zadziałają tak samo. Na przykład niektórzy ludzie mogą reagować na róż lub biel mniej pozytywnie niż inni, co oznacza, że ​​kolor nie pomoże im się zrelaksować. Jednak najczęściej te kolory są najlepszymi do otaczania się, jeżeli pragniemy spokoju i wyciszenia.

 

Źródła: Lolla Od

Zdjęcia: Unsplash

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x