Kiedy nadchodzi pora na uaktualnienie telefonu?

Nasze telefony stały się ważną częścią naszego życia. Przywiązujemy dużą wagę do tych prostokątnych gadżetów i często wydajemy dużo pieniędzy na plany taryfowe, które pomogą nam zapłacić za najnowsze modele. Podczas gdy niektórzy ludzie chętnie trzymają swój telefon dłużej niż kilka lat, są i tacy, którzy aktualizują swój model, gdy tylko pojawi się nowa wersja. Mając to na uwadze, pytamy, kiedy jest właściwy czas na uaktualnienie telefonu.

Telefon nie radzi sobie z aktualizacjami

Jeśli trzymasz się telefonu od kilku lat, może to być znajome. Nadchodzi czas, kiedy trzeba zainstalować najnowszą aktualizację systemu operacyjnego, ale telefon po prostu odmawia, bo nie może sobie z nią poradzić. Gdy oprogramowanie Twojego telefonu stanie się przestarzałe, istnieje ryzyko, że zacznie on działać niestabilnie, a nawet, jeśli jesteś bardzo spóźniony, niepewnie. Istnieje ryzyko, że Twoje dane nie będą chronione, jeśli Twój telefon nie będzie nadążał za oprogramowaniem zabezpieczającym obecnym w nowszych modelach.

Bateria odmawia współpracy

Często nie jest w stanie przeprowadzić Cię przez cały dzień, jeśli używasz telefonu więcej niż od czasu do czasu do sprawdzenia godziny. Robienie kilku zdjęć na Instagramie, sprawdzanie naszych kanałów w mediach społecznościowych, czy korzystanie z mobilnego internetu wyczerpuje ją w krótszym czasie, niż Flash pokonuję 100 m. Jest to szczególnie widoczne, gdy urządzenie trochę się zestarzeje. Problem z nowoczesnymi smartfonami polega na tym, że bateria nie jest wymienna, więc jeśli musisz wymienić baterię, w zasadzie musisz wymienić cały telefon.

Pod koniec twojej umowy?

Często ludzie trzymają się swojego planu i wstrzymują się do jego końca z kupnem telefonu, ale czy to najlepszy czas na czekanie? Zwykle plany trwają dwa lata, przez ten czas telefon może zacząć wykazywać oznaki zwalniania. To dwa lata codziennego użytkowania z potencjalnie tysiącami zdjęć i wieloma aplikacjami działającymi na rzecz spowolnienia szybkości przetwarzania Twojego urządzenia. Jeśli Twój telefon zaczyna zwalniać, warto się zastanowić, czy to nie odpowiedni moment na upgrade.

Czy na pewno warto?

Wiele telefonów dostępnych obecnie na rynku jest bardzo podobnych i można argumentować, że oferują teraz bardzo niewiele oryginalności. Wszystkie mają zasadniczo te same funkcje, więc jeśli Twój telefon jest w stanie nadążyć za nowym oprogramowaniem, możesz dać sobie spokój i poczekać z przesiadką na nowszy model. Jeśli jedynym powodem upgradu jest posiadanie najnowszego modelu, nawet jeśli nie oferuje on nic innego niż telefon, który już masz, powinieneś zadać sobie pytanie, czy jest to naprawdę konieczne. Posiadanie najnowszych wersji może kosztować małą fortunę, a trzymając swój stary telefon przez dodatkowe 12 miesięcy, możesz zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy.

Tylko Ty będziesz wiedział na pewno, jak Twój telefon radzi sobie z wyzwaniami, jakie przed nim stawiasz. Jeśli zastanawiałeś się nad ulepszeniem telefonu, weź pod uwagę niektóre z tych rzeczy, ponieważ może warto zatrzymać się na swoim urządzeniu jeszcze przez chwilę.

 

Źródła: Lolla Od

Zdjęcia: Unsplash

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x