Odbyło się wiele dyskusji na temat użyteczności modlitwy i medytacji. Ale jaka jest różnica? Czy są jakieś podobieństwa między nimi?

Definicje

Spójrzmy na definicję, aby zobaczyć, czy znajdujemy w nich jakieś podobieństwa lub różnice

Modlitwa

Modlitwa dla chrześcijan wierzących w istnienie Boga osobowego modlitwa jest to rozmowa z Nim, zwrócenie się do Boga w prośbie, dziękczynieniu czy uwielbieniu.

Medytacja

Praktyki polegające na ćwiczeniu umysłu lub wprowadzaniu się w odmienny stan świadomości dla uzyskania dobroczynnego skutku, albo aby umysł uznał treść odmiennego stanu bez identyfikowania się z nim lub jako cel sam w sobie.

Obie czynności używają umysłu. Obie są skoncentrowanymi myślami. Ale ich cele są inne. Teoretycznie istnieje 7 miliardów różnych rodzajów modlitw tak samo jak 7 miliardów rodzajów medytacji. Każda osoba ma inny cel swojej sesji. Obie mogą być ciche lub wypowiadane na głos. Byłoby głupio próbować uogólniać, mówiąc, że wszystkie modlitwy są prowadzone w określony sposób, a wszystkie medytacje powinny być przeprowadzane według określonego schematu.

Fakty

Modlitwy są integralną częścią religii monoteistycznych, takich jak chrześcijaństwo, judaizm i islam. Kiedy ludzie siadają do modlitwy, jest to czas na wysłanie myśli do Boga (lub Jahwe lub Allaha) i wysławianie go. Są modlitwy za chorych i mniej szczęśliwych. Są modlitwy o przebaczenie. Jednak większość modlitw zawiera część lub wszystkie te elementy. W Modlitwie Pańskiej Jezus mówi o chwaleniu Boga i prośbie o Jego błogosławieństwo i bezpieczeństwo.

Medytacje można znaleźć na całym świecie, zwłaszcza w religiach Wschodu. Większość z tych medytacji pochodzi od buddyzmu i jego założyciela, Siddhartha Gautamy, znanego również jako Budda. Zamiast wysyłać myśli do jednego boga i zwracać się na zewnątrz, większość medytacji skupia się na duszy osoby, aby osiągnąć wyższy poziom świadomości duchowej. Mindfulness Meditation to najpopularniejsza forma medytacji, która posiada pewien utarty schemat. Usiądź w ciszy i umieść w umyśle pewne myśli (lub nie myśl wcale). Jest ona również jedną z najłatwiejszych do nauczenia. Siedzisz i podążasz za oddechem.

Rozumowanie naukowe

Badania naukowe nad medytacją są znacznie bardziej rozpowszechnione, prawdopodobnie dlatego, że medytacje mają charakter świecki. Modlitwa czasami ma negatywne konotacje, a modlitwy za każdą religię będą się różnić nie tylko od religii do religii, ale od wyznania do wyznania i od zgromadzenia do zboru. Biorąc pod uwagę te nieliczne studia na temat modlitwy, oto co nauka mówi na temat modlitwy

Modlitwa pomaga w opanowaniu. Modlitwa pomaga w przebaczeniu. Modlitwa pomaga w stresie.

Zgadnij, co mówią badania na temat medytacji?

Medytacja sprawia, że ​​jesteś mniej zestresowany. Medytacja pomaga w samokontroli. Medytacja pomaga w empatii. Medytacja pomaga nam wybaczyć sobie i innym.

Inne podobieństwa

W istocie medytacje i modlitwy są takie same. Oba sposoby pozwalają ludziom siąść w spokoju i się zastanowić. Oba są używane w dobrych intencjach – przez większość czasu. Zarówno medytacje, jak i modlitwy czynią cię lepszą osobą. Ale wyniki nie są głównym celem ani modlitw, ani medytacji. Pojawiają się, ponieważ wszyscy jesteśmy bardziej świadomi naszego otoczenia. Nasze działania, a nie same myśli, zmienią świat. Najlepszym sposobem podsumowania różnic w jednym, bardzo krótkim zdaniu jest to: modlitwy patrzą w górę, medytacja patrzy w głąb.

I bez względu na to, czy modlisz się do wyższej mocy, czy medytujesz, by wzmocnić siłę ducha, zmieni to twoje życie na lepsze.

 

Źródła: Andrew Krehbiel Link, Link1, Link2

Zdjęcia: Unsplash

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x