Mężczyzna aresztowany za sikanie do puszek po piwie i pozostawienie ich na poboczu drogi

Tego lata w Kayaba Higashimachi, dzielnicy japońskiego miasta Gifu, unosił się odór przestępczości. Od końca czerwca odnotowano co najmniej 12 przypadków, gdy ktoś zostawia na ulicy pudełka bento i puszki po piwie. Co gorsza, pojemniki te nie są już wypełnione pożywnymi posiłkami i pysznym alkoholem, ale ludzkimi sikami i kupą .

Jednak policja pracująca w rejonie Gifu uważa, że ​​znalazła źródło zarówno naruszeń, jak i nieczystości. W nocy 23 sierpnia około godziny 23:00 aresztowano 62-letniego mężczyznę, który zostawił na ulicy sześć puszek po piwie wypełnionych moczem. Podczas przesłuchania przez policję przyznał, że mocz jest jego, wyjaśniając:”Toaleta w moim mieszkaniu jest zepsuta i nie wiedziałem, co zrobić z odpadami. Pomyślałem, że jeśli wrzucę je do pustych pudełek bento lub puszek po piwie i zostawię je na drodze, ktoś się nimi za mnie zajmie.”

Nie każdy powód liczy się jednak jako wymówka, a mężczyzna został aresztowany za naruszenie ustawy o odpadach. Podczas gdy mężczyzna jest obecnie oskarżony tylko o incydent z 23 sierpnia, inne sprawy, uporządkowane geograficznie, wydają się mieć dom mężczyzny jako centrum.

Źródło: Niconco News / Real Live via Jin , Gifu Shimbun  | Zdjęcia: Pakutaso

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x