Gra w rzutki jest zaskakująco popularna w Japonii, a głównym powodem są rzutki na monety. Dzięki wskazówkom na ekranie i automatycznemu zapisywaniu wyników są zabawne zarówno dla początkujących, jak i weteranów, a możliwość stworzenia profilu i przesłania wyniku do tabel liderów połączonych z innymi maszynami daje poczucie przyjaznej rywalizacji.

Maszyny do rzutek można znaleźć w salonach gier wideo, salach bilardowych, barach i innych obiektach rozrywkowych w Japonii, ale ci, którzy szukają bardziej japońskiego testu sprawności broni rzucanej, będą szczęśliwi, wiedząc, że od września będą również maszyny shuriken.

Maszyna jest wspólnym projektem producenta gier wideo / automatów do gier Sega i innej firmy Sega Sammy Holdings, Dartslive , najpopularniejszej japońskiej marki automatów do rzutek. Nazywane Ninja Trainer Arcade, maszyny były testowane przez kilka miesięcy, ale w końcu trafią do oficjalnej służby od 1 września.

Pozornie cel gry jest bardzo podobny do podstawowych rzutek: rzucaj gwiazdami w planszę i staraj się trafić w środek. Jednak to tylko jeden z kilku sposobów gry. Ponieważ plansza jest oświetlona diodami LED, pole gry można szybko zmienić, co pozwala na różne warianty gry, które polegają na okrążaniu terytorium przeciwnika w meczach z udziałem dwóch, trzech lub czterech graczy. Niektóre zasady wymagają nawet trafiania w ruchome cele, gdy po całej planszy miga światło.

Podczas gdy gracze mogą korzystać z wypożyczonych shurikenów, urządzenie może również służyć jako automat sprzedający shuriken, na wypadek gdybyś chciał zabrać swój własny zestaw do domu i wykorzystać w przyszłych meczach.

Shuriken są wykonane z materiału, który jest wystarczająco sztywny, aby wbić się w tarczę docelową, ale na tyle giętki, że nie zabijesz siebie ani innych błędnym rzutem. W rzeczywistości, system Ninja Trainer posiada certyfikat w Japońskiej Rady Ninja.

Oficjalne konto Ninja Trainer na Twitterze zawierało kilka wskazówek dotyczących prawidłowego chwytania (prawidłowy chwyt po lewej, nieprawidłowy po prawej).

Sega / Dartslive planuje zainstalować automaty Ninja Trainer Arcade w całym kraju i jest już dostępne jako część wczesnej premiery w tokijskim salonie gier Sega Akihabara Building 5.

Źródło: Sega Akihabara Building 5 / PR Times za pośrednictwem IT Media  | Zdjęcia: Ninja Trainer Arcade

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x