Zombie pomaga ludziom odpocząć od stresów związanych z pandemią

Tym, którzy stwierdzili, że pandemia jest zbyt poważna, zaoferowano szansę na odprężenie – poprzez położenie się w trumnie otoczonej przez zombie z piłą łańcuchową. Poszukiwacze mocnych wrażeń w Tokio, którzy mają kilka jenów do stracenia, mogą przez chwilę przestraszyć się czegoś innego, dzięki grupie aktorów. Nowa forma „rozrywki” przenosi samoizolację na wyższy poziom. Uczestnicy leżącą w dwumetrowej trumnie z oknem, słuchając horroru. Kiedy próbują zrelaksować się w nieco niecodziennym otoczeniu, aktorzy udający nieumarłych pojawiają się wokół nich.

„Pandemia jest stresująca i mamy nadzieję, że ludzie mogą odetchnąć z ulgą, dobrze krzycząc” – powiedział Kenta Iwana, koordynator firmy produkcyjnej Kowagarasetai znanej jako „Scare Squad”. Grupa testuje 15-minutowe pokazy. 25-letni Kenta usiłuje znaleźć pracę dla swoich aktorów, którzy zwykle występują w miejscach takich jak parki rozrywki. Wcześniej podczas pandemii organizowali horrory samochodowe, ale szukali czegoś, co można by łatwiej przenosić z miejsca na miejsce.

“Wiele wydarzeń zostało odwołanych z powodu koronawirusa, a ja szukałem sposobu na pozbycie się stresu” – powiedział 36-letni Kazushiro Hashiguchi po przeżyciu programu za 800 jenów (~ 27,81 PLN). – Czuję się teraz zrelaksowany, dodał, Odbiorcami pokazów, które odbywają się w poczekalni, z której zwykle korzystają pasażerowie przybywający do stolicy podczas nocnych wycieczek autobusowych, są właściciele centrów handlowych i operatorzy innych obiektów, w przypadku których Kenta ma nadzieję, że z radością będzie ich gościć w przyszłości. „Musieliśmy mieć coś, co moglibyśmy wszędzie zabrać, a trumny są łatwe do przenoszenia. Wszystko, co musisz zrobić, to umieścić je w ciemnym pokoju – powiedział Kenta. „To dobry interes dla nas i satysfakcjonujący dla naszych klientów”.

 

     

 

 

Źródło: metro.co.uk  | Zdjęcia: Reuters

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x