Aby zapobiec udarowi cieplnemu i COVID-19 – darmowa woda

Automaty zostały ustawione w 14 różnych szkołach podstawowych i średnich w mieście Tsukubamirai.

Ponieważ temperatury wzrosną, rosnąca liczba osób, które zostały hospitalizowanych lub zmarł z powodu upałów, zwiększyła  się tego lata.

W jednym mieście w prefekturze Ibaraki, aby zmniejszyć ryzyko udaru cieplnego i ograniczyć zasięg zakażeń COVID-19 w szkołach, czternaście szkół podstawowych i gimnazjów zdecydowało się zainstalować automaty, które bezpłatnie będą rozlewać zimną wodę uczniom. Każda szkoła w mieście Tsukubamirai w prefekturze Ibaraki otrzyma od jednego do trzech automatów “sprzedających” w zależności od liczby uczniów, a po prostym naciśnięciu przycisku uczniowie mogą otrzymać jedną bezpłatną butelkę zimnej wody do zabrania do domu.

Automaty będą również służyć jako sposób na powstrzymanie rozprzestrzeniania się COVID-19 wśród dzieci w wieku szkolnym. W Japonii często zdarza się, że uczniowie napełniają swoje butelki w zbiornikach na wodę z kilkoma kranami. Jednak te zbiorniki są żywicielem wielu zarazków, ponieważ gałki do baterii wodnej są obszarami silnego kontaktu, a dostępność mydła zależy od zasobów szkoły.

Dzięki automatom łatwiej będzie rozprowadzać wodę potrzebującym uczniom i dezynfekcja będzie bardziej usprawniona. Dodatkowe automaty będą dostępne w czternastu szkołach do końca września.

Źródło: Livedoor News via Jin | Zdjęcia: Pakutaso

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x