Symuluje doświadczenie latania w klasie ekonomicznej

Nowa gra wideo nowojorskiego dewelopera wprowadza nowy zwrot w koncepcję symulatora lotu, oferując realistyczne wrażenia związane z długim lotem komercyjnym w klasie ekonomicznej.

Airplane Mode, gra opracowana przez Hosoji Auji dla AMC Games, jest opisywana jako „jedyna gra symulacyjna lotu, w której gracze mogą doświadczyć ekscytującej ekscytacji bycia pasażerem klasy ekonomicznej podczas lotu długodystansowego”.

Gra pozwala graczom na symulowanie wrażeń związanych z długim lotem w czasie rzeczywistym, z dostępnymi czynnościami, takimi jak przeglądanie magazynu pokładowego, rozwiązywanie łamigłówek Sudoku, oglądanie filmów z lat 30. XX wieku i patrzenie przez okno, które zawiera realistyczne zdjęcia satelitarne toru lotu. Gracze są również narażeni na doświadczenia, takie jak posiłki na pokładzie, turbulencje i przerwy w sieci Wi-Fi.

„Płaczące dziecko nie jest gwarantowane podczas każdego lotu” – czytamy w opisie gry .

Auji powiedział CNN, że podczas tworzenia gry odkrył, że wszyscy, z którymi rozmawiał, wydawali się „mieć silną opinię na temat latania. Chociaż było ponad 30 gier symulujących lot, wrażenia pasażerów nigdy nie były brane pod uwagę. Duża część doświadczeń związanych z lotami komercyjnymi jest w dużej mierze przewidywalna” – powiedział Auji. „Naszym celem było zaprojektowanie tego znormalizowanego lotu, a następnie nałożenie na niego zachwytów, irytacji i dziwactw, z które często podróżujący z pewnością uznają za możliwe”.

Gra, która ma trafić na komputery PC i Mac w tym roku, oferuje dwa loty: sześciogodzinną podróż z Nowego Jorku do Reykjaviku na Islandii oraz 2,5-godzinny lot z Nowego Jorku do Halifax w Nowej Szkocji .

Źródło: upi.com | Zdjęcia: amc/YouTube

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x