Sprytna nowa sztuczka z opakowaniami na zupę

Niedawno japoński lekarz powiedział, że można codziennie jeść ramen, w co fani makaronu zdecydowanie chcieliby wierzyć. Jednak pozwolenie lekarza wiązało się z kilkoma warunkami, z których jeden dotyczył wypicia bulionu .

Ponieważ kluski ramenowe same w sobie nie mają zbyt wiele smaku, w większości zjadasz go z bulionem, co w naturalny sposób prowadzi do pokusy wypicia go do ostatniej kropli. Jednak bulion jest bogaty w sód, dlatego japońscy dietetycy regularnie ostrzegają przed spożywaniem go w dużych ilościach.

Pojawia się pytanie, ile bulionu można wypić? Kiedy restauracje lub producenci instant ramenów podają informacje o wartościach odżywczych, są zobowiązani do podania danych liczbowych dotyczących całej miski, więc jeśli chcesz wiedzieć, ile sodu unikniesz, pijąc trochę, a nie cały bulion, będziesz potrzebował kalkulatora i kilku miarek, aby samemu to obliczyć… ale możesz pominąć to wszystko…

Kiedy zdejmiesz pokrywkę z błyskawicznego ramenu Umadashiya firmy Myojo Foods, w misce zobaczysz dwie kreski. Górna oznacza miejsce, do którego należy wlać gorącą wodę, aby ugotować ramen, tak jak w opakowaniach innych marek. Najważniejsza jest jednak druga linia, ponieważ pokazuje, ile można wypić bulion, jeśli chcesz zostawić 150 mililitrów, aby zmniejszyć spożycie sodu. Dodatkowo na zewnętrznej stronie miseczki znajduje się specjalne dodatkowe powiadomienie, informujące w przybliżeniu, ile gramów sodu mniej spożyjesz jeśli nie wypijesz bulionu.

Firma Myojo nazywa to Shio Care („Troska o sód”) począwszy od września stosuje te oznaczenia w całym asortymencie Umadashiya, który obejmuje nie tylko ramen, ale także błyskawiczny makaron udon i makaron soba. Brzmi to jak świetny sposób na wprowadzenie ramenu w zdrową dietę.

Źródło: Myojo Foods via IT Media | Zdjęcia: Myojo Foods

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x