Ratunek dla gigantycznej rozdymki

Kilka miesięcy temu poinformowano, że 100-letnia restauracja rozdymkowata (fugu) Zuboraya zostanie zamknięta na dobre, częściowo z powodu spadku związanego z koronawirusem. To była szczególnie wstrząsająca wiadomość, ponieważ wraz z odejściem restauracji ich kultowy gigantyczny znak rozdymkowy zniknąłby z krajobrazu Osaki .

Zaledwie kilka tygodni od planowanego zamknięcia, czyli 15 września, nadeszła dobra wiadomość w postaci ogłoszenia pobliskiego Spa World. Otworzone w 1997 roku publiczna łaźnia, basen i hotel zadeklarował chęć połowu dużych ryb. Spa World byłby idealnym kandydatem do skorzystania z szyldu 3-D, ponieważ znajduje się on zaledwie około 100 metrów w górę ulicy od Zuboraya. Jeśli zawieszą rybę na swoim terenie, nadal będzie ozdabiać obszar Shinsekai, tak jak to robił od lat, tylko w nieco mniej rzucającym się w oczy miejscu.

To może być jedyny wybór, ponieważ kwestia sukcesji rozdymki 3D również ujawniła fakt, że jest całkowicie nielegalna. Prawo miejskie stanowi, że oznakowanie nie może wychodzić na ulicę dalej niż jeden metr, ale ta ryba łamie to ograniczenie mierząc pięciu metrów długości. Teraz, gdy właściciel Zuboraya się poddaje, nawet burmistrz ośmielił się na tyle, by zasugerować, że może lepiej będzie bez tej reklamy lub ewentualnie przenieść ją w miejsce inne niż publiczna ulica.

Przeniesienie ryby na teren Świata Spa całkowicie wyeliminowałoby wszystkie problemy. Obiekt jest na tyle duży, że mogą go w całości zawiesić na swoim terenie i nie będzie podlegać miejskim przepisom. Co więcej, Spa World ma tak przestronne wejścia ze ​​rozdymka nadal będzie całkowicie widoczna dla przechodzących obok i potencjalnie będzie można dalej ją sfotografować na tle słynnej wieży Tsutenkaku.

Z pewnością istnieją przekonujący argumenty za przeniesieniem ryby do Spa World, ale Oichiro Matsuda z firmy zarządzającej Zuboraya powiedział: „Jeszcze nie zdecydowałem, więc nie mogę nic powiedzieć, ale jestem wdzięczny za miłość i uwagę społeczności ”. Niepokój Matsudy jest przypuszczalnie związany z faktem, że Spa World zaproponowało „wzięcie” rozdymki, bez wzmianki o „kupowaniu” lub „płaceniu” za cokolwiek. Mówi się jednak, że obie strony planują się spotkać i prawdopodobnie zmierzą się z tym wszystkim w dobrej, staromodnej rundzie twardych negocjacji w stylu Osaki!

Prawdopodobnie nie ma lepszego sposobu na zadbanie o przyszłość tego punktu orientacyjnego w Osakanie i miejmy nadzieję, że trafi on do pobliskiego malowniczego miejsca.

Źródło: Mainichi Shimbun | Zdjęcia: Pakutaso

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x