Japońska sieć sklepów ogólnospożywczych rozpoczyna testy zdalnie sterowanych robotów

Przemysł spożywczy w Japonii od lat boryka się z kryzysem pracowniczym. Szybka ekspansja i wymagające warunki utrudniły znalezienie wystarczającej liczby pracowników. Pomocy szuka się w technologii. Lawson obecnie testuje systemy płatności samodzielnych, a Family Mart zwrócił się o pomoc do Model-T .

Zaprojektowany przez japońską firmę Telexistence, Model-T jest zdalnie sterowany przez człowieka wyposażonego w zestaw VR, za pomocą ich „platformy rozszerzonej siły roboczej”. W poniższym filmie próbnym, młody mężczyzna pilotuje Model-T w tokijskim oddziale Tshima, podczas gdy on sam siedzi w oddalonym o osiem kilometrów biurze w Minato Ward.

W tej demonstracji Model-T układa napoje, w ten sposób jeden operator robota może wykładać towar w ciągu dnia, podczas gdy personel wewnętrzny może skupić się na klientach.

Projekt ten jest również zgodny z inicjatywą japońskiego rządu, mającą na celu przekształcenie większości siły roboczej w awatary robotów, które mogą być pilotowane przez ludzi w każdym wieku oraz przez osoby posiadające ograniczenia fizyczne. Japoński rząd program ten chce zrealizować do 2050 r. W międzyczasie, do roku 2022, Family Mart planuje mieć Model-T w maksymalnie 20 lokalizacjach w miarę zwiększania szybkości i dokładności systemu, a następnie stopniowo wprowadzać robota do wszystkich sklepów .

Źródło: Telexistence , FamilyMart , Impress Watch , Hachima Kiko | Zdjęcia: YouTube / Telexistence Inc.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x