Czy używanie parasola w Japonii jest kobiece?

Kiedy pada deszcz, ludzie z różnych środowisk nie wstydzą się wyciągać parasola, aby uchronić się przed zamoczeniem. Używa się też parasola latem, aby chronić się przed promieniami słonecznymi, ale w w Japonii używanie latem parasola uznawana jest za czynność typowo kobieca.

Na tą kwestie Japan Meteorological Association chce zwrócić uwagę wszystkich. Chcą wyeliminować uprzedzenia wobec stosowania parasola poprzez hashtag #higasaforall ( „parasole dla wszystkich”). Chcą, aby wszyscy korzystali z parasoli w lecie, zwłaszcza teraz, gdy w kraju jest śmiercionośna fala upałów. Chcą uświadomić ludziom korzyści płynące z ich używania i pokazać, dlaczego postrzeganie parasola jako akcesorium płciowe jest głupie.

Kampania promująca używanie parasoli stała się gorącym tematem w Internecie, w którym ludzie chwalą Stowarzyszenie za trzy przyciągające wzrok plakaty użyte do promocji. Wyglądając bardziej jak dzieła sztuki współczesnej dzięki odważnemu użyciu czerwieni, czerni, beżu i jasnoniebieskiego.

Pierwszy plakat głosi: „Możesz chodzić w cieniu na zawsze” pogrubioną czcionką, z napisem „W upalny letni dzień parasole obniżają temperaturę o siedem stopni Celsjusza”. Oznacza to, że dzień o temperaturze 39 stopni Celsjusza może przypominać 32 stopnie Celsjusza pod parasolem.

Następny plakat porusza kwestię uprzedzeń: „Dlaczego nie porzucimy poglądu, że parasole są zniewieściałe? Problemem nie są promienie ultrafioletowe, ale uprzedzenia ”.

I na koniec plakat parasolowy z epoki pandemii: „Dla dzieci, które nie rozumieją dystansu społecznego. Parasole są praktyczne nie tylko jako środek zapobiegawczy przed upałem, ale także pozwalają uniknąć zatłoczenia ”.

Twórca @Monyaizumi pracował nad nową koncepcją plakatu, która została wyprodukowana na zlecenie Japońskiego Stowarzyszenia Meteorologicznego. Od czasu ich wydania plakaty pojawiły się w sklepach takich jak Waterfront w tokijskiej dzielnicy Jiyugaoka, o której mówi się, że jest największym na świecie sklepem specjalistycznym z parasolami.

Koncepcja „parasola dla wszystkich” jest ważna dla wielu ludzi w Japonii, ponieważ liczne korzyści płynące z używania parasoli nie powinny być dostępne tylko dla jednej grupy demograficznej społeczeństwa. Japońskie Stowarzyszenie Meteorologiczne ma nadzieję, że kampania zachęci teraz więcej ludzi do walki z uprzedzeniami i „wiecznego chodzenia w cieniu”, niezależnie od wieku i płci, ponieważ tak naprawdę tylko parasole powinny rzucać cień na tych, którzy zdecydują się ich używać.

Źródło: Twitter/@tenkijp | Zdjęcia: Twitter/@tenkijp

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x