Unit K-1 nowy japoński robot kelnerski

Japońska sieć ramen Korakuen zawsze szuka sposobów na innowacje. Na początku tego roku wymyślili nie jeden, ale dwa różne rodzaje czekoladowego ramenu, a teraz wytyczają nową granicę nie tylko pod względem rodzaju serwowanego jedzenia, ale także sposobu jego podawania.

W tym miesiącu zadebiutuje Unit K-1 jest to bezkontaktowy robot dostarczający ramen przeznaczony do przenoszenia zamówień klientów Korakuen z kuchni na ich stół. Ponieważ restauracje w całej Japonii pozostają otwarte, system ma na celu zminimalizowanie bliskości między gośćmi, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Po zajęciu miejsc klienci korzystają z tabletu, aby złożyć zamówienie, które następnie trafia do kuchni. Po tym, jak personel ugotuje i przygotuje jedzenie, wkłada je się do Unit K-1 który nie tylko się porusza, ale także mówi. Robot poinstruuje klientów, aby wzięli jedzenie z tacy, a następnie trzymali dłoń nad czujnikiem na czubku jego „głowy”, co spowoduje odesłanie robota z powrotem do kuchni, aby rozpocząć kolejną dostawę.

Pierwszy Unit K-1 zostanie uruchomiony w przyszły czwartek (03.09) w filii Korakuen w Motomiya w prefekturze Fukushimie, macierzystej prefekturze sieci. Ponieważ Korakuen jest firmą, która naprawdę ceni dobre samopoczucie ludzi, nie będzie zaskakujące, jeśli w końcu zobaczymy higienicznych robotów-kelnerów w jej lokalizacjach w Tokio, a także w innych miejscach w Japonii.

Źródło: PR Times | Zdjęcia: PR Times

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x