Tajemniczy smród nawiedza prefekturę Kanagawa

Około godziny 8:40 rano 21 sierpnia straż pożarna Yokosuka w prefekturze Kanagawa odebrała 40 telefonów na swój numer alarmowy 119, z których każdy zgłosił „zapach gazu” w okolicy. Poza nieprzyjemnym zapachem, nikt nie zgłosił złego samopoczucia ani do straży pożarnej, ani do lokalnych szpitali

Ta seria raportów jest obecnie analizowana, ale zapewne przyczyna będzie nieznana. Będzie tak dlatego, ponieważ dokładnie taka sama sytuacja wydarzyła się już dwa razy w dwóch wcześniejszych miesiącach. We wczesnych godzinach rannych 17 lipca z Yokosuki i sąsiedniego miasta Miura napłynęły wezwania alarmowe, a wieczorem 4 czerwca około 260 telefonów ze zgłoszeniami na numery interwencyjne Straży Pożarnej i Policji, wszystkie związane z „pachnie gazem”.

Ponieważ zagrożenia związane z potencjalnym wyciekiem gazu nie należy lekceważyć, po każdym zgłoszeniu przeprowadzono dokładne dochodzenie, ale nie stwierdzono uszkodzeń przewodów gazowych, a przyczyna była oficjalnie nieznana .

Okazuje się, że sejsmolog Manabu Takahashi z Uniwersytetu Ritsumeikan wydał ostrzeżenie zaraz po pierwszym incydencie z zapachem gazu. Przez długi czas badał związek między zapachami a trzęsieniami ziemi, opierając się na badaniach, które wykazały, że skały wytwarzały wyraźny zapach tuż przed pęknięciem pod wpływem nacisku. Takahashi wyjaśnia, że ​​duże trzęsienia ziemi nie pojawiają się nagle, raczej narastają stopniowo przez miesiące, a ścierające płyty tektoniczne powoli odklejają się od siebie, zanim nastąpi główny wstrząs. Profesor martwi się, że to właśnie ten proces generuje powszechne zapachy w rejonie Yokosuka.

Przed trzęsieniem ziemi w Christchurch w Nowej Zelandii w 2010 r. i trzęsieniu ziemi w Hanshin w 1995 r. Pojawiły się również doniesienia o niezwykłych zapachach, które były trudne do opisania, ale często porównywane do siarki lub płonącej gumy.

Źródło: Asahi Shimbun, NCBI, Yahoo! News/News Post Seven, Hachima Kiko | Zdjęcia: Pakutaso

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x