W dzisiejszym burzliwych czasach wielu ludzi spogląda z nostalgią wstecz za prostszym życiem z minionych lat. Tęsknota za dawnymi czasami, mniejszymi społecznościami i klasyczną kulturą jest wszędzie, więc nic dziwnego, że miasto Shikata w prefekturze Yamagata szukając sposobów na ożywienie swojej gospodarki, zdecydowało się zaspokoić tę nostalgię za pomocą nowego „ustronnego hotelu kimono”. Zostanie otwarty wiosną 2021 roku, będzie znajdować się w miejscu historycznym: rezydencji samurajów Okuyama .

Rezydencja Okuyama była niegdyś domem japońskiego samuraja i polityka Uesugi Yozana, daimyo (władcy regionu) w XVIII i XIX wieku.  Samuraj podziwiany był przez Johna F. Kennedy’ego za populistyczną politykę, oszczędny styl życia pomimo jego wysokiego statusu i zaangażowania w przemysł i edukacja. Słynny dekret: „Pan istnieje dla państwa i ludu: państwo i lud nie istnieją dla Pana”; zaskakująco skromne oświadczenie ówczesnego urzędnika państwowego. Jego majątek przeszedł następnie na własność renomowanej firmy Tomohiro, działającej na rynku od ponad 400 lat i trwającej do dziś. Firma wykorzystała główny budynek i magazyny do produkcji kimon, a teraz rozpoczyna współpracę z Ukitam, firmą, która ożywia lokalne gospodarki, a także Takamiya Ryokan, lokalną tradycyjną karczmą a także wieloma innymi inwestorami.

Proponowany plan nieruchomości z wykorzystaniem każdego z jej pięciu budynków.

Plan zakłada, że ​​dzięki zaangażowaniu Takamiya Ryokan i ich planowi otwarcia „ustronnego hotelu” odwiedzający mogą przebywać w rezydencji Okuyama. Podczas wciągającego pobytu, goście mogą wchłonąć lokalną kulturę i poznać tradycyjny styl życia w mieście Shirataka. Lokalni rolnicy, rzemieślnicy i właściciele firm zostali zaproszeni do podzielenia się swoją wiedzą, aby goście mogli poznać tradycyjne rzemiosło i aspekty codziennego życia w małym miasteczku w całej jego historii.

Tomohiro ma również wiele do zaoferowania gościom hotelu. Początkowo jako apteka i sprzedawca ziół leczniczych, firma przestawiła się na produkcję i tkactwo jedwabiu oraz ma zacząć produkować kimona. Duża liczba współpracowników przy projekcie, ogrom warsztatów i jakościowych źródeł historycznych oraz nowatorskie podejście do prezentacji mniej znanej kultury historycznej sprawiają, że odnowiona rezydencja Okuyama z pewnością spodoba się maniaków kimona, wielbicielom lokalnych przysmaków i historii. Brzmi to jak nowatorski i edukacyjny sposób na cieszenie się mniej znaną kulturą i jednoczesne ćwiczenie umiejętności rzemieślniczych!

Źródło: PR Times | Zdjęcia: PR Times

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x