Wyczaruj magiczną barierę aby blokować koronawirusa

Jeśli chodzi o zapobieganie chorobom, ważnym aspektem jest zdolność do ograniczania rozprzestrzeniania się cząstek przenoszących choroby. Zwłaszcza w przypadku COVID-19 stosowanie masek na twarz i ścianek działowych odgrywa istotną rolę w ochronie bardziej wrażliwych członków społeczeństwa, takich jak osoby starsze, osoby z obniżoną odpornością i osoby niepełnosprawne.

NHK pokazuje, jak działają bariery fizyczne przy zapobieganiu chorobom.

Takumi Armory, z firmy z Hyogo, która koncentruje się na tworzeniu produktów związanych cosplayem, stworzył barierę przed cząsteczkami koronoawirusa która przybrała postać magicznego kręgu w stylu anime.

Bariera wykonana z wytrzymałego tworzywa akrylowego, ma wysokość 620 milimetrów i szerokość 600 milimetrów. Ma na sobie znaki horoskopu i coś, co wydaje się być fikcyjnym językiem składającym się z greckich znaków oraz cyrylicy. Skomplikowany projekt przecinających się okręgów, kwadratów i gwiazd stanowi hołd dla magicznych kręgów występujących w popularnych tytułach, takich jak Fullmetal Alchemist i Cardcaptor Sakura.

Dzięki produktom nasyconym tak zabawnym charakterem możemy zobaczyć, dlaczego magiczny krąg Takumi Armory, jak również inne ich dzieła, są wielkim hitem wśród fanów. Krąg jest do kupienia za 15 000 jenów (~526 PLN) na stronie internetowej Takumi Armory.

Źródło: Twitter / @ takumikougei | Zdjęcia: Twitter / @ takumikougei

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x