Jak wyglądać mądrze na randce?

Wreszcie umawiamy się na randkę z kimś, kto tkwi w naszej głowie już od dłuższego czasu, to wspaniałe uczucie. I oczywiście chcemy, żeby wszystko poszło dobrze, bo cóż, pierwsze wrażenia trwają, a to, czego chcemy naprawdę, to data randki numer dwa. Prawdopodobnie tak się nie stanie, jeśli będziemy zbyt zdenerwowani i nie będziemy mieli o czym rozmawiać. Oto kilka świetnych pomysłów, aby nadal być sobą, ale brzmieć mądrze na randce.

Postawa i mowa ciała

Ludzie porozumiewają się w znaczącym stopniu poprzez język ciała. Pochylanie się, gdy siedzimy lub stoimy, powoduje, że nasza postawa mówi „brak pewności siebie”. Plecy, które są zbyt sztywne i wyprostowane, mówią: „Nie czuję się tu dobrze”. To, czego chcemy, to słodki punkt w środku. Siedząc i stojąc z rozluźnionym, ale prostym kręgosłupem, dajemy znak – „Jestem elokwentny, wyrafinowany i bardzo dobrze się czuję w twoim towarzystwie”. Rozluźnione ramiona i podniesiona broda świadczą o pewności siebie.

Kontakt wzrokowy

Ponownie szukamy środka. Za mało i wygląda na to, że nie jesteśmy zainteresowani. Za dużo i to jest po prostu przerażające. Strefa pośrodku to miejsce, w którym chcemy być. Patrzenie na czyjąś twarz podczas mówienia pokazuje, że słuchacz jest autentycznie zainteresowany tym, co ktoś ma do powiedzenia.

Poprawna mowa

Połączenie mowy z mową ciała jest niezbędne do inteligentnego brzmienia. Możemy użyć gestów, aby pomóc coś wyjaśnić i lekko pochylić się do przodu, aby podkreślić jakąś kwestię. Mowa powinna być naturalna i równa. Należy mówić wyraźnie i tylko na tyle głośno, by przebić szum pokoju. Unikaj wulgaryzmów i zbyt dużej ilości potocznych słów. Okaż szacunek i pozwól randce również przemówić. Cisza i aktywne słuchanie to rzeczywiście cechy inteligentnych ludzi.

O czym rozmawiać ?

Rozmowa jest tym, o co chodzi w całej randce. Nie ma sensu chodzenie na drugą randkę, kiedy rozmowa “wyschła” już na pierwszej. Posiadanie pewnych podstawowych informacji o naszym docelowym partnerze jest przydatne. Możemy zbadać ich zainteresowania i odświeżyć naszą wiedzę. Jeśli nie, ważne jest, aby wiedzieć, co dzieje się w otaczającym nas świecie i jakie są trendy. Nie chcemy, żeby myśleli, że żyjemy w piwnicy i rzadko z niej wychodzimy. Bieżące sprawy to najlepszy sposób na podtrzymanie rozmowy. Czytanie to świetny sposób na poszerzenie naszej wiedzy, horyzontów, czy nauczenie się kilku nowych słów. Nie ma nic lepszego, by sprawić wrażenie inteligentnego, niż zdanie  „Niedawno przeczytałem coś interesującego”, a potem przystąpić do wyjaśnienia, co to było.

Ostatecznie musisz czuć się naturalnie. Nie przesadzaj z żadnymi z tych wskazówek i pamiętaj, aby przede wszystkim być sobą. Stwarzanie dobrego pierwszego wrażenia to ciężka praca i nie mamy na nią zbyt wiele czasu. Jednak fakt, że nasz partner pomyśli, że jesteśmy kimś, kim tak naprawdę nie jesteśmy, doprowadzi do rozczarowania, a może nawet do urazy. W dzisiejszych czasach większość ludzi może dostrzec oszusta z odległości kilometra. Nie ma nic złego w chęci bycia lepszą wersją siebie, ale zawsze bądź wierny sobie. Przede wszystkim bądź pewny siebie.

 

Źródła: Izak Tereb

Zdjęcia: Unsplash

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x