Zmienili maskotkę jest afera

W Japonia jest wielu maskotek, niektóre reprezentują obiekty, takie jak lotnisko w Osace. W przypadku jednej marki chipsów ziemniaczanych zmiana maskotki wywołała szum wśród japońskich internautów i szczerze mówiąc, niewielu ludzi jest zadowolonych .

Wasabeef, połączenie słów wasabi i wołowina, to chipsy ziemniaczane wytwarzane przez japońskiego producenta przekąsek Yamayoshi Seika. Te chipsy są dobrze znane niekoniecznie ze względu na ich pikantny smak, ale raczej z samego wasabi, które podobno pochodzi z prefektury Nagano, która jest znanym regionem produkcji wasabi w Japonii. Od 33 lat Wasabeef używa tej samej maskotki: sennie wyglądającej krowy.

Jak więc dokładnie zmieniła się maskotka i jak wygląda teraz?

Nazwana „Wasagyuu” i zaprojektowana przez japońskiego komika Akihiro Nishino, wyraźne różni się od wcześniejszej maskotki Wasacchi. Poza jasnozieloną karnacją, różni ją brak ramion i dłoni oraz wydatny świński pysk. Na pierwszy rzut oka, przez zielone plamki, maskotka bardziej przypomina groszek wasabi lub zielony groszek smażony na skrobi i wasabi.

Komentarze wahały się od negatywnych po nostalgiczne, ponieważ wielu użytkowników publikowało zdjęcia chipów Wasabeef. Trwają sprzeciwy ze strony wieloletnich fanów, na razie nowy projekt maskotki ma zadebiutować we wrześniu 2020 roku.

Źródło: Livedoor News | Zdjęcia: PR Times

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x