Tajemnicze torii niewiadomego pochodzenia

Na skrzyżowaniu wzdłuż autostrady 407 w Shimizu Ward, w mieście Shizuoka, znajduje się dość duże torii, brama tradycyjnie znajdowana w świątyniach Shinto. Chociaż nierzadko zdarza się, że te struktury biegną po miejskich drogach, ponieważ miasta rozwijają się wokół świątyń, Ta brama jest wyjątkowa, ponieważ nikt nie wie, do kogo należy .

Trzy lata temu ktoś złożył doniesienie w sprawie właściciela tej bramy, która, jak się uważa, reprezentuje granicę świętej przestrzeni. Jednak ku zaskoczeniu wszystkich nie było znanego właściciela. Według zapisów miejskich został wzniesiony 45 lat temu, aby zastąpić starsze torii, gdy zbudowano pod nim drogę, ale to wszystko, co o nim wiadomo.

W miarę upływu czasu coraz większa liczba mieszkańców kontaktowała się z miastem i prosiła o zdjęcie torii. Duże dziury w betonie były łatwo widoczne i bez odpowiedniej konserwacji, brama stawała się to coraz większym zagrożeniem. Władze miasta Shizuoka wydał publiczne oświadczenie, w którym poprosił właściciela 12-metrowej bramy, aby przyszedł i się nią zajął. Oczywiście nikt nie odpowiedział, więc miasto postanowiło zrobić to samodzielnie. Koszt naprawy ma wynieść 11 milionów jenów (104 000 USD | ~386 713 PLN).

Ta wiadomość nie spodobała się wielu ludziom, którzy uważają, że duchowe zabytki z tajemniczą i zapomnianą przeszłością najlepiej zostawić w spokoju. Niektórzy zabawili się w detektywa i wydedukowali, że może należeć do lokalnej świątyni – znak „Świątynia Kusanagi”  pojawia się na torii i kamiennym pomniku obok. Jednak, gdy rząd zwrócił się w tej sprawie do Kusanagi, świątynia poinformowała, że nigdy nie był odpowiedzialna za umieszczenie torii w tym miejscu.

Źródło: Yahoo! NEWS / Daiichi TV , Hachima Kiko | Zdjęcia: Wikipedia / Saigen Jiro

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x