Pingwin ogląda Pingu aby poczuć się lepiej

Pierre, zagrożony wyginięciem pingwin skalny, ostatnio nie czuje się najlepiej. Odważny mały pingwin pływał po oceanie i został znaleziony na plaży w Australii Zachodniej. Od tamtej pory ma problemy z linieniem piór, co oznacza, że ​​nie jest wodoodporny i nie może jeszcze wrócić na wolność, więc spędza czas w oddziale weterynaryjnym w Perth Zoo. Personel zoo szybko zdał sobie sprawę, że przebywanie z dala od innych pingwinów okazało się trudne dla Pierre’a i był raczej samotny. Wymyślili wspaniały sposób na poprawę nastroju, gdy czuł się smutny a pogoda była zbyt gorąca Pierre oglądał filmy dokumentalne o pingwinach skalnych, a także odcinki Pingu.

W rozmowie z 7News jeden z opiekunów pracujących w zoo powiedział: „Mam tutaj iPada dla naszego pingwina skalnego Pierre’a. Pierre jest sam na oddziale weterynaryjnym i czasami czuje się trochę samotny. Aby jego życie było trochę bardziej wesołe, zdecydowaliśmy się puszczać mu filmy z innymi pingwinami”.

Oprócz Pingu i filmów dokumentalnych, pingwinowi są również pokazywany streamy na żywo innych pingwinów w zoo w Kansas City w USA i w Edingburgh Zoo. „Pierre z przyjemnością obserwuje pingwiny w innym zoo” – dodał opiekun. Osoby zainteresowane mogą dowiedzieć się więcej o Pierre’a w mediach społecznościowych.

Źródło: mirror.co.uk | Zdjęcia: mirror.co.uk

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x