Mężczyzna próbuje podpalić się na środku najbardziej ruchliwego skrzyżowania Tokio

Shibuya Scramble, olbrzymie skrzyżowanie tuż obok stacji Shibuya, uznawane jest atrakcje turystyczną. Jest to jeden z najbardziej ruchliwych i modnych dzielnic Tokio, jest to doskonałe miejsce do obserwowania ludzi i dostrzegania trendów. Jednak w nocy 24 sierpnia ludzie na Shibuya Scramble zauważyli coś znacznie bardziej zaskakującego niż awangardowy strój lub odważny nowy odcień ufarbowanych włosów. Mężczyzna próbował podpalić się pośrodku przejścia dla pieszych.

Do incydentu doszło po godzinie 19:30. Większość pieszych schodziła już z pasów, gdy zmieniło się światło i wznowiono ruch pojazdów, jeden mężczyzna zatrzymał się na środku przejścia i położył coś, co wyglądało na jakiś plecak. Następnie przedmiot stanął w płomieniach, a mężczyzna położył się na nim, próbując się podpalić.

Na szczęście policja i strażacy przybyli na miejsce zdarzenia, zanim ciało mężczyzny zostało całkowicie pochłonięte przez płomienie. Mężczyzna doznał niewielkich obrażeń, które wymagały leczenia. Nikt inny nie odniósł obrażeń, a pożar nie spowodował żadnych znaczących szkód materialnych.

Śledczy czekają, aż mężczyzna wyzdrowieje aby go przesłuchać, w tej chwili nie wiadomo, czy była próbą samobójczą, czy część źle zaplanowanego filmu wideo, czy może był jeszcze inny powód.

Źródło: TBS News , Hachima Kiko | Zdjęcia: Pakutaso

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x