Czaplę z plastikową pokrywką uratowana

Para sąsiadów z Florydy, która zauważyła czaplę błękitną z dziobem w wieczkiem z napojów znanych z fast foodów, wezwała ratownika dzikiej przyrody, aby złapał ptaka i usunął przedmiot z dzioba czapli.

Carolyn Burgin z Palm Harbor powiedziała, że ​​zadzwoniła do sąsiada Pat’a Mead’a, aby dał jej znać, gdy zauważyła ptaka z wieczkiem wokół dzioba.

„Widziałam go z daleka i pomyślałem, czy to jest duża ryba, którą złowił?” – powiedziała Burgin w WFTS-TV. „Wtedy zdaliśmy sobie sprawę, że to plastikowa pokrywka do napojów”.

Sąsiedzi powiedzieli, że to wieczko od koktajlu mlecznego McDonald’s. Ptak jakimś cudem przebił go dziobem – powiedział Mead. Duet, który obawiał się, że ptak umiera z głodu w wyniku uwięzionego dzioba, skontaktował się z ratownikiem przyrody Kim Begay po wielu nieudanych próbach schwytania ptaka.

„W 98% przypadków ptak w takiej sytuacji umarłby” – powiedziała Begay, ratowniczka, która jest wiceprezesem Towarzystwa Clearwater Audubon. Begay użył świeżych ryb, aby zwabić czaplę w sidła.

Czapla została zabrana do Seaside Seabird Sanctuary, gdzie opiekunowie stwierdzili, że jest niedożywiona i odwodniona. Ptak jest leczony i wszyscy wierzą, że w pełni wyzdrowieje.

Źródło: upi.com | Zdjęcia: ABC Action News/YouTube

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x