Przez koronawiursa wynajmują cały park rozrywki

Każdego roku szkoły podstawowe w całej Japonii organizują wycieczkę klasową dla swoich szóstoklasistów, którzy niedługo kończą szkołę. Niektórzy wybierają się na wycieczki do innych prefektur, niektórzy na wycieczki do Tokyo Disneyland, niektórzy chodzą do gorących źródeł.

Miasto Kawasaki na początku tego roku planowali wysłać szóstoklasistów z lokalnych szkół podstawowych do historycznego miasta z gorącymi źródłami Nikko w prefekturze Tochigi, ale oczywiście wysyłanie dużych grup dzieci do wspólnego spędzania czasu w erze koronawirusa wciąż jest ryzykowne wiec byli zmuszeni odwołałać podróż.

Zamiast tego miasto będzie wynajmować cały park rozrywki na trzy dni. Ponad 12 000 szóstoklasistów będzie mogło cieszyć się tokijskim Yomiuriland przez kilka dni w marcu przyszłego roku.

Chociaż można argumentować, że wysyłanie tak dużej grupy dzieciaków do parku rozrywki w tych niepewnych czasach jest bardzo nieodpowiedzialne, możemy tylko mieć nadzieję, że do zaplanowanych terminów w marcu 2021 r. sytuacja się uspokoi.

Źródło: Livedoor News via My Game News Flash | Zdjęcia: Pakutaso

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x